podłoga drewniana opinieO podłogach Baltic Wood pisałem na 100% w niedalekiej przeszłości tutaj opinie o Baltic Wood, ale warto czasem sobie wrócić do tematu, tym bardziej, że ma się nową motywację. Otóż powiem Wam nieskromnie, że miałem przyjemność koordynować pewne prace związane z układaniem podłóg Baltic Wood w jednym budynku administracyjnym mojego miasta. Cóż mogę rzec… Warto było.

Jak to bywa, wymiana doświadczenia i poglądów na temat tych podłóg, jak zwykle była na wysokim poziomie. Od spierania się co jest lepsze – to czy tamto, po objaśnienia związane ze specyfikacją podłogi.

Czy warto kupić Baltic Wood

Zapewne chcecie uzyskać odpowiedź na to nurtujące pytanie. Odpowiadam jak zwykle – to zależy. Zależy oczywiście od Waszych potrzeb. Jeśli potrzebujecie kiepskiej jakości podłogi, która szybko się zniszczy i porysuje, to nie warto inwestować w Baltic Wood, dlatego że ta podłoga jest bardzo dobra jakościowo.

W pewnym Urzędzie, układaliśmy dokładnie taki model: http://podlogi24.net/baltic-wood-a2-jesion-classic-3r-ginger-root-lakier-matowy,-midi-size,-gr.10,5mm,-klasa-2-o_l_2130.html

Co mnie zszokowało. Pierwsza sprawa to bardzo niska cena, która jest porównywalna do cen paneli laminowanych. Wróć – jest znacznie niższa niż większość wzorów paneli laminowanych. Oczywiście administracja państwowa oszczędza (stara się) na czym się da, jednak warto wiedzieć, że Wy możecie pozwolić sobie na większy wydatek, rzędu kilkuset złotych za metr kwadratowy (bo i takie ceny są) jak na przykład ten dąb Baltic Wood.

Z pewnością producent tej podłogi, oferuje bardzo różnorodne produkty, zarówno dla klienta z portfelem mniej zasobnym, jak i dla klienta wymagającego, który ceni sobie najwyższą jakość.

Czy warto kupić Baltic Wood? tym razem będę bardziej konkretny – moim zdaniem warto! :)

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Podłogi z desek drewnianych

7 komentarzy.

 1. ewka_so pisze:

  No i to jest odpowiedź ;) Właśnie zastanawiałam się nad Baltic Wood – przekonywał mnie do ich desek trójwarstwowych mąż, sprzedawca, no i teraz wy ;) W sumie, to jedyne co mnie odstraszała to cena, ale racja – podłogi muszą być porządne, a panel laminowany nijak się ma do jakości deski.

  • Agnieszka pisze:

   My również mamy podłogę z Baltic Wood. Podobno mega wytrzymała. Zobaczymy jak się sprawdzi przy dwójce dzieci i psie :)

   • ewka_so pisze:

    Agnieszka, myślę, że przy dobrym zabezpieczeniu i odpowiedniej pielęgnacji nawet pies jej nie zaszkodzi. Wszystko sprowadza sie raczej do tego.

 2. Katia pisze:

  My kilkanaście lat temu urządzaliśmy szybko i po kosztach, panele we wszystkich pomieszczeniach do wymiany. Wiemy, że zmieniamy na drewno. Wahamy się pomiędzy Baltic Wood i Barlinkiem.

 3. DamD1 pisze:

  Pewnie, że warto.. Na ten moment nie ma lepszych desek do mieszkań lub domów na naszym, rynku.. A cena. Hmm?! porównując z konkurencją w cale nie są tacy drodzy, chociaż to zależy od deski i rodzaju wykończenia..

 4. Marta34 pisze:

  Cudowne podłogi, też mamy i polecamy :)

 5. rooda pisze:

  Zdecydowanie Baltic Wood, przed remontem szukałam opinii i zdecydowana większość wybierała Baltic, więc i my z mężem tak zdecydowaliśmy i nie żałujemy. Mamy już od kilku lat piękną podłogę, która nic a nic nie zmieniła się.

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep