Ostatnio bawię się w recenzenta (jakby co to nie mam na to papierów;) ).

Jak zwykle, obiektywnie na temat podłóg które widziałem, układałem, pomagałem w układaniu, widziałem z wystrojem wnętrz itd. Dzisiaj opowiem Wam jakie są moje opinie o Baltic Wood.

Na początek mała refleksja. Baltic Wood można by (chyba) przetłumaczyć jako drewno bałtyckie. Kojarzy mi taka śmieszna sprawa, że te podłogi są robione z wielkich bali drewnianych, wyciąganych z Bałtyku (kiedyś na discovery widziałem taki program jak wyciągali drzewa z amazonki i z nich robili meble – genialna sprawa). Ok, ale schodzimy na ziemie i teraz trochę konkretów.

Baltic Wood produkuje podłogi dobrej jakości, jest to jedna z moich ulubionych firm produkujących podłogi. Robią między innymi parkiet – bardzo twardy i bardzo solidny. Dla tych bardziej wnikliwych, warto dodać że Baltic Wood jest spółką córką wielkiej grupy kapitałowej, działającej głównie w branży wystroju wnętrz (produkcja mebli).

Jak już wspomniałem, produkują między innymi parkiety panelowy, dla przykładu taki produkt: http://podlogi24.net/baltic-wood-o_p_27_1.html

Wygląda bardzo naturalnie, jest bardzo solidne, dobrze zabezpieczone warstwami ochronnymi. Co mi się podoba, to różnorodność. Nie ma selekcji sęków (na niektórych kawałkach jest ich dużo), całość prezentuje się tak, jakby niedawno wyszła z tartaku – różnorodność słojów, no mógłbym tak opowiadać i opowiadać (sami widzicie w załączonym linku).

Cena robi wrażenie, to jedne z droższych produktów, które dla mnie osobiście są tego warte. W tym przypadku cena wyznacza prestiż – uzasadniony prestiż. Gwarancja 30 lat także robi wrażenie.
W zależności od produktu, Baltic Wood robią podłogi na klej, jak i na kliki.

No a reszta? Resztę trzeba sprawdzić na własnej skórze, a raczej stopie.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Najtwardsza podłoga na świecie

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep