Wielu z was coraz częściej wysyła zapytania, jakiej marki paneli kupować i czy w ogóle warto sugerować się tym w wyborze paneli laminowanych? Otóż dzisiaj napiszę wam kilka ciekawostek i porad, na temat najlepszych marek paneli laminowanych w Polsce i dlaczego jest to ważne podczas zakupu.

Markowe panele laminowane VS tańsze panele nieznanej marki

W dzisiejszym świecie każdy oryginalny produkt wchodzący na rynek pociąga za sobą produkcję tańszych zamienników. Tak jest z elektroniką, samochodami, a także z panelami. Są tego plusy, ponieważ powstaje konkurencja ale niestety przeważają tutaj minusy. Firmy produkujące tanie panele laminowane, często inwestują jedynie w „sztukę” czyli żeby wyprodukować i sprzedać jak najwięcej. Nie liczy się tuja jakość i długoterminowe przywiązanie klienta do danej marki, ponieważ taka firma istnieje średnio rok/dwa, później zmienia nazwę (najczęściej z powodu złej opinii) i słuch o niej ginie. Co to oznacza dla klientów?

Niestety w przypadku gwarancji nie ma co liczyć na jakąkolwiek pomoc. Koleinie jeśli chodzi o jakość naszej podłogi to w szybkim czasie możemy spodziewać się zarysowań, plam, odbarwień i przetarć. Tak więc czy warto?

Wybierając znaną markę paneli, zapłacimy więcej, jednak otrzymamy panele, które objęte są kilkudziesięcioletnią gwarancją (Panele Pergo, Quick-step, Balterio, Witex). Dodatkowo ich jakość jest jedną z najwyższych. Nie straszne im trudne warunki jak wilgoć, zwierzęta domowe czy piach.

 

Najlepsze marki paneli laminowanych

Według mnie, człowieka, który interesuje się już kilka dobrych lat tematyką podłóg laminowanych, najlepszymi panelami są panel PERGO. Mam je w swoim mieszkaniu, widziałem i układałem je u kilku znajomych mi osób. Nigdy nie było z tymi panelami żadnego problemu. PO kilku latach wyglądają rewelacyjnie. Myślę, że podobne opinie znajdziecie na innych blogach i forach internetowych.

Na wyróżnienie zasługują także tacy producenci jak: Balterio, WItex czy Quick-step. Są to producenci, którzy produkują wysokiej jakości podłogi laminowane i warto je kupić do swojego mieszkania.

Przeczytaj także artykuł:  Podłogi Balterio – prosta instalacja paneli laminowanych

 

A jak wy myślicie? Jakie waszym zdaniem panele są najlepsze?

sklep z podłogami

Jeden komentarz.

  1. Justyna pisze:

    Moim zdaniem Balterio górą :) Mam w swoim domu i naprawdę się spisują.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep