Opinie o balterioNie ma innej możliwości jak ta, że właśnie stoisz przed zakupem podłogi Balterio, a może nawet lepiej – paneli laminowanych od wymienionej w tytule marki?
Jeśli tak, to trafiasz w świetne miejsce, gdyż dziś przygotowałem małą recenzję na temat paneli laminowanych legitymujących się marką Balterio.

Choć „Balterio” brzmi wesoło i oryginalnie, to ja tak łatwo nabrać się nie dam. Kiedyś firmy charakteryzowały się marką, czyli jakością i gdy ktoś kupował Mercedesa, to wiedział, że to Mercedes. Dziś jak kupujesz najnowsze Volvo, to miej świadomość, że produkują go Chińczycy…

Dlatego właśnie marka, oznaczenia, certyfikaty itp. nie robią już na mnie takiego wrażenia jak 10 lat temu. Niczym Tomasz Niewierny, muszę sprawdzić wszystko własnymi rękoma, dotknąć, powąchać, popytać ekspertów a także użytkowników. I taki mały teścik przygotowałem dla Was.

Opinie o Balterio

W poszukiwaniu opinii, pierwsze co znalazłem na forach internetowych, to cytat: „Są to panele z wyższej półki z dużą różnorodnością nie tylko kolorystyczną ale również fakturową i wielkościową. Panele są od 1 do 3 lamelowych od klasy AC3 w górę.”

Postanowiłem się zatem rozejrzeć szerzej, znalazłem sklep internetowy z panelami Balterio i sprawdziłem ich ofertę. Fakt – jeśli chodzi o różnorodność kolorystyczną i w ogóle o stylistykę paneli, to muszę powiedzieć że jest duży plus. Nie chodzi tutaj, że Balterio proponują „100 odcieni ciemnego dębu”, ale setki – całkiem różnych od siebie wzorów. Ja przejrzałem około 60 różnych od siebie wzorów i moje ulubione to: Orzech Select, Dąb Alaska i Klon Wędrowny (ciekawy efekt na podłodze).

Tutaj możecie sprawdzić najnowsze wzory paneli Balterio.

Co do montażu paneli Balterio, hm… Może zacznę inaczej. Zauważyłem ostatnio ciekawy trend, że ludzie coraz chętniej chcą coś robić samodzielnie. Nie dlatego że nie stać ich na fachowców, ale po prostu to wydaje im się ciekawe. Rodzina jedzie w niedzielne popołudnie do marketu, kupują biurko i wieczorem je składają i okazuje się że to wręcz forma relaksu z mnóstwem śmiechu i radości. Tak samo z układaniem paneli laminowanych. Jeśli myślisz że to trudne, to tylko dlatego, że nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się ich układać.

Przeczytaj także artykuł:  Przegląd rynku podłóg laminowanych (wiosna 2013)

Zadzwoniłem do mojego znajomego „parkieciarza”, czy wiecie że ponad 50% ludzi, którzy kupują u nich podłogę, deklarują że układali ją sami? Tak samo z Balterio – składają się jak klocki (na klik), ludzie na forach i blogach piszą, że nie mieli z tym trudności, więc tutaj także dajemy plusik.

Gwarancja Balterio

To mnie naprawdę ucieszyło. O ile nie mogę oszacować że coś będzie dobre czy złe na pierwszy rzut oka, o tyle mogę widzieć gwarancję. Firma o której rozmawiamy, daje na swoje produkty 20, 30 a czasem i więcej lat gwarancji i to mnie osobiście przekonuje. Docenisz to jak będzie trzeba wymienić „piękny i błyszczący” panel z marketu, bo się pościerał, popękał, powyginał (całkiem poważnie). W przypadku paneli laminowanych to niemożliwe, a nawet jeśli się zdarzy, to gwarancja załatwia sprawę.

Podsumowując
Moim zdaniem Balterio trzyma fason, to kolejna z firm, które lubię i myślę że jeszcze nie raz zakupię ich produkty, bo są naprawdę dobrej jakości – trwałe, solidnie wykonane, eleganckie a zarazem modne. Czego chcieć więcej?

sklep z podłogami

2 komentarze.

  1. Andrzej pisze:

    Balterio ma jakiś problem z listawami, w jednej paczce są identyczne a bierze się inną paczkę i niby z tej samej serii i mamy całkie inne kolory, usłojenie, totalnie inny produkt. Producent dziwnie się broni, stwierdzając, iż tak ma być. Jednak jeśli coś jest zielone to nie może być czerwone, coś tu nie tak.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep