Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Wam o tym co zaskoczyło mnie 2 dni temu u jednego z  moich (kolegów to za dużo powiedziane) znajomych.

Otóż zostałem zaproszony na mała imprezkę, a że znacie moje zboczenie zawodowe (podłogi), to zwróciłem uwagę na to jaką podłogę gość ma na … hm, podłodze.

Chciałem lekko pochwalić się wiedzą więc mówię:

– parkiet nowy czy cyklinowany?

A gość mi odpowiada, że to nie jest parkiet. Zdziwiłem się, kucnąłem i macam. No jak nie parkiet, skoro wygląda jak naturalne drewno. Wypukłe słoje, bardzo zróżnicowane, deski przylegające do siebie w kształt v-fugi.

A on mi tłumaczy, że to są panele strukturalne od Balterio. To coś jakby nadruk / naklejenie struktury do złudzenia przypominającej drewno, na panele laminowane. A jednak starego psa można nauczyć nowych sztuczek, a na pewno zaskoczyć.

Tłumaczyłem się wtedy, że to na pewno przez alkohol i że było ciemno, dlatego nie poznałem że to nie prawdziwe drewno.

Struktury na panelach wyglądające jak prawdziwe drewno

Poszukałem po katalogach i faktycznie znalazłem w jednym katalogu Balterio (z 2010 roku) zakładkę z tymi strukturami. Jest ich kilka rodzajów, opowiem o nich dwa słowa:

3D wood effect – wypukła struktura, do złudzenia przypominająca prawdziwą deskę.

Chromezone (od Balterio) – dodatkowo błyszczące włókna, które mienią się pod światło. Wygląda to tak jak lakierowane drewno.

Hand scraped – ręcznie heblowane powierzchnie panela, są niepowtarzalne, dlatego cała struktura wygląda bardzo naturalnie.

V-fugi

Dodatkowo jak jeszcze do takiego panelu mamy zastosowaną v-fugę, czyli łączenie pozostawiające taką charakterystyczną v-kę między panelami, to wierzcie mi – podłoga wygląda tak naturalnie, jakby była zrobiona z prawdziwych desek, taki prosto z tartaku.

Bardzo ciekawe podłogi, które gorąco polecam.

Przeczytaj także artykuł:  Porysowana podłoga? Zniszczony Parkiet? Czy to wina psa?

Pozdrawiam Gorąco

Mateusz ;)

sklep z podłogami

10 komentarzy.

 1. Marta34 pisze:

  Ciekawe, bardzo fajna alternatywa dla osób które boją się mieć drewniane podłogi :)

 2. Marta34 pisze:

  No że np się zarysuje albo zniszczy szybko :)

 3. Kasiaopal pisze:

  No drewno nie się rysuje, ale jak się dobrze zaimpregnuje to nie ma szans:)

 4. Kaśka_L pisze:

  Braliśmy pod uwagę balterio tansze rozwiązanie. Jednak podłoga drewniana zaważyła choćby pod tym względem, że u znajomych balterio strasznie trzeszczało pod nogami.

 5. k_ba pisze:

  Nie polecam drewnianych podłóg, bo szybko się niszczą !!

 6. Marta34 pisze:

  Co polecacie do pielęgnacji drewna w kolorze wenge z balticwood?

 7. DamianD1 pisze:

  Najlepiej stosować produkty, które są w ofercie producenta do danego typu podłogi. Na stronie baltica znajdziesz co jest w ofercie i do czego służy, a potem jakiś sklep internetowy albo alledrogo i zamawiasz :)

 8. Marta34 pisze:

  Tak baltic fajnie podpowiada co stosować do czego. Też polecam ich wskazówki, podłoga wtedy lśni:)

 9. Presja pisze:

  Podłoga z baltic spisuje się na medal, także popieram przedmówców :) Gdyby ktoś szukał to chyba nie ma co się zastanawiać!

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep