Twoje zwierzęta żyją w Twoim domu za pan brat, co oznacza że poruszają się po tej samej powierzchni co Ty.
Często nie doceniamy możliwości psa, który po przyjściu z popołudniowego spaceru przynosi na swoich łapach resztki ziemi, piachu i szorstkiego pyłu.

Pies i zniszczony parkiet

Tak, po części to właśnie jego wina, że panele podłogowe czy parkiet, po kilku latach wyglądają jakby ktoś poruszał się po mieszkaniu w obuwiu z jakąś niebywale twardą podeszwą. Pies przez lata nanosi te drobne zanieczyszczenia, które my oczywiście zamiatamy, ale nie sposób jest to robić non stop. Z czasem coś przecież umknie naszej uwadze. O ile mamy w salonie dywan (który odradzany jest przy posiadaniu psów, szczególnie tych z długą sierścią) o tyle podłoga będzie częściowo ochroniona.
No i kwestia pazurków, które także w pewnym stopniu rysują podłogi, szczególnie te niższej jakości, takie jak panele z sieciówek. Prawdopodobnie Twój pies nie nosi kapciów, a czasem mu się zdarzy za czymś drapać (choćby podczas zabawy) i efekty widać nawet po kilku miesiącach.

Porysowana podłoga – możesz tego unikąć wybierajc zmiast drewna panele laminowane

Jeśli podczas czytania tego tekstu zdecydowałeś się na odesłanie swoich zwierząt domowych, to zaczekaj gdyż jest na to rada. Otóż panele laminowane, to rodzaj podłogi, który ma solidną powłokę zabezpieczającą. Owa powłoka jest na tyle trwała, iż zdecydowanie lepiej niż drewno znosi takie rzeczy jak przesuwanie mebli, szorowanie obuwiem czy upuszczanie przedmiotów na podłogę.

Nie wierzysz?

Sprawdź opinie o markach paneli laminowanych takich jak Balterio, Witex, Pergo czy Quick Step.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Opinie o panelach Witex

Jeden komentarz.

  1. Marek pisze:

    Ja mam 2 psy w domu i na dole w salonie gdzie spędzają chyba najwięcej czasu panele PERGO. Do dziś nie ma ani śladu na nich :)

    Mój znajomy zaś ma jakie tańsze panele, i kot mu je strasznie porysował. Naprawdę brzydko to wygląda.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep