Panele Pergo są znane na całym świecie z tego, że produkują podłogi laminowane o niewiarygodnej  wytrzymałości. Ich priorytetem jest jakość. Panele tego producenta zalecane są do pomieszczeń o szczególnie ciężkich warunkach. Nikt nie boi się o to, że porysuje je ich zwierzak, piach na podłodze lub że mogłyby zostać powgniatane od damskich szpilek. Są na to w 100% odporne co producent gwarantuje kilkudziesięcioletnią gwarancją.

Panele Pergo podzielone zostały na 4 poziomy jakości. Jak opisuje je sam producent: „od bardzo dobrych do niewiarygodnie wytrzymałych”. Oto oznaczenia jakie spotkamy na panelach Pergo:

PUBLIC EXTREME – Panele laminowane Pergo z tym oznaczenie posiadają bardzo wysoka klasę ścieralności AC6/34. Charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na zarysowania i mechaniczne uszkodzenia. Bez żadnych problemów możemy użytkować panele z tym oznaczeniem w miejscach publicznych.

ORIGINAL EXCELLENCE – Panele laminowane Pergo z tym oznaczeniem posiadają klasę ścieralności AC5/33. Kolekcje te także możemy  stosować w miejscach publicznych jednak niesamowicie wysoką odpornością i żywotnością wykażą się w warunkach domowych. Nie skłamię jeśli powiem, że panele te ułożone w domu zachowają elegancki wygląd przez ponad 30 lat.

LIVING EXPRESSION – Panele laminowane Pergo z tym oznaczeniem posiadają klasę ścieralności AC4/32. Możemy swobodnie je układać w każdym pomieszczeniu domowym, ponieważ to ich główne przeznaczenie. Jeśli chodzi o pomieszczenia użytku publicznego to zachowują tam dość umiarkowaną wytrzymałość.

DOMESTIC EXTRA – Panele laminowane Pergo z tym oznaczeniem posiadają klasę ścieralności AC4/32. Są to panele przeznaczone do mniej wymagających pomieszczeń domowych jak sypialnia, pokój dziecięcy czy inne pomieszczenia z mniejszym natężeniu ruchu. Tam z pewnością zachowają swój piękny wygląd przez długie lata. Sypialnia to miejsce w którym zazwyczaj nie nosimy ciężkiego obuwia, rzadko wpuszczamy tam zwierzęta, raczej nie bawią się w niej dzieci, dlatego tutaj można pozwolić sobie na niższą klasę ścieralności i nie ma sensu być nadgorliwym. A więc sami widzicie, że Ac4/32 w zupełności wystarczy.

Przeczytaj także artykuł:  Panele odporne na pazury kota i psa

Podsumowując: mam nadzieję, że wielu z Was dostrzega zależności pomiędzy powyższymi klasami ścieralności i na tej podstawie łatwo dobierze panele dla swoich pomieszczeń. Sprawa jest prosta: do mieszkania – możemy sobie pozwolić na klasy ścieralności AC4, do biura, firmy, zakładu pracy itd. – panele o najwyższej klasie ścieralności AC6.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep