Dziś kilka słów dla osób, które chciałyby położyć dobrą podłogę w swoim biurze i zastanawiają się jakie panele do pomieszczeń biurowych będą najlepsze. Wybierając panele do biura od razu musimy przejść na panele z górnej półki. Niestety większość paneli oferowanych w cenach do około 60 złotych nie zdaje egzaminu. Podłogi biurowe są intensywnie eksploatowane, narażone na obcasy, zabrudzenia wszelkiego typu i ścieranie. Dlatego też jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie i wytrzymałej podłodze przez lata, powinniśmy zainwestować w podłogi najwyższej klasy.
Panele laminowane do pomieszczeń biurowych
Jedną z firm, która zajmuję się produkcją takich paneli jest firma PERGO. Produkują oni bardzo wytrzymałe i twarde panele, które charakteryzują się nadzwyczajną wytrzymałością na ścieranie, plamy i zarysowania. Dzięki odpowiedniej budowie, panele laminowane Pergo są bardzo twarde co uodporni podłogę w biurze na wysokie obcasy, które w zwykłych panelach zostawiają wgniecenia.
Dodatkowo producent Pergo, daje nawet 25 letnią gwarancję na swoje podłogi. To doskonale świadczy o wytrzymałości i wysokiej klasie tych podłóg.
Gdzie kupić panele do pomieszczeń biurowych
Panele marki Pergo nie są sprzedawane w zwykłych marketach budowlanych, dlatego w celu ich obejrzenia i kupna będziemy musieli wybrać się do salonów z podłogami. Tam będziemy mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda podłoga z tego typu paneli i dowiemy się o ich parametrach technicznych.
Panele Pergo możemy zakupić także w internetowych sklepach z podłogami. Są one o tyle lepsze, że posiadają wyszukiwarki produktów dzięki którym możemy oglądać tylko te panele, które tak naprawdę nas interesują. Możemy wybierać pomiędzy producentem, grubością, klasą ścieralności, wodoodpornością, wzorem, jasnością, kolorem paneli itp. Tutaj link do jednego ze sklepów, który posiada tego typu wyszukiwarkę: panele Pergo.
Zapraszam także do komentowania. Może wy macie jakieś doświadczenie w wyborze paneli laminowanych do pomieszczeń biurowych i chętnie podzielicie się nim z nami?
A czy Pergo da radę w ogrodzie zimowym na tarasie?
Tam będzie ogrzewanie podczerwienią i może być też zmienna wilgotność i temperatura – wytrzymają?