Nie wiem kiedy dokładnie wymyślono schody, pewnie bardzo dawno temu w starożytności. Nie wiem kto na to wpadł, ale miał świetny pomysł. Wyobrażacie sobie, że zamiast schodów mamy równię pochyłą i trzeba się „wspinać”? To by mogło być w niektórych sytuacjach komiczne, już widzę…

No ale ok, skoro mamy już te schody, to warto aby były ergonomiczne i ładne. Moi Drodzy – schody się ozdabia i to nie „jakoś tam” ozdabia, ale w wielu domach schody, to wręcz dominujący element wystroju wnętrz.

Poręcze czy jakieś ornamenty naścienne (przy schodach) dziś zostawimy w spokoju, a skupimy się na powierzchni użytkowej, czyli na tym co powinno pokrywać schody (stopnie).

Ile razy widzieliście drewniane wykończenie schodów? Fajne, eleganckie, ale ja też setki razy widziałem jak to drewno wygląda po latach, jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczane. Stopnie czarnieją, ścierają się, czasem gdzieś po bokach pękają, wykrzywiają się. Drewno jest cudownym materiałem, który niestety jeśli się o niego nie zadba, to zdziadzieje.

Kamień na schody? Jest ich masa, od marmurów, po piaskowce i każdy może wyglądać wspaniale, ale ja bym się trochę bał. Kamień jest twardy, a mi się kilka razy noga poślizgnęła na schodach – może to głupi argument, ale mój :) Poza tym kamień jest dość drogi (głównie jego układanie).

Dla mnie najlepszym materiałem na schody są panele laminowane, a konkretnie od Quick Step. Mi bardzo podoba się ten wzór: http://podlogi24.net/quick-step-ulw-1541-kasztanowiec-naturalny-deska,-panele-perspective2-wide-quick-step-o_l_507.html, ale paneli laminowanych na schody jest naprawdę cała masa.

Panele na schodach – laminowane jest solidne

Jeśli mój ulubiony wzór Wam się nie podobał, to macie tutaj kilkanaście innych paneli schodowych http://podlogi24.net/index.php?site=offer&what=search&view=1&keyword=schodowe&search_simple=1

Dlaczego warto zastosować panele laminowane na schodach?

1. Znacie moje zdanie o „mocy” paneli laminowanych? Są trwałe jak… Naprawdę nie do zniszczenia.
2. Zarysowania? Jakie zarysowania?!
3. Można wszystko ładnie i prosto dostosować do kształtu schodów.
4. Producent oferuje profile ułatwiające montaż takich paneli na schodach.

Przeczytaj także artykuł:  Opinie o Quick Step

Dlatego jeśli chcecie panel laminowany na schody, polecam Quick-Step

Do wykończenia schodów przydadzą wam się także:

listwy do schodów

profile do schodów

taśma do oklejenia schodów

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep