Dawno dawno temu pisałem już o podłodze łazienkowej, ale sami wiecie jak wiele się w tym temacie zmienia. Tym razem znalazłem kilka newsów technologicznych takich jak uszczelniacze pod podłogę czy specjalne listy – ale o tym za chwilę.

Moim skromnym zdaniem, liderem na rynku podłóg dedykowanych do łazienek jest Quick-step. Wpadli na kilka naprawdę fajnych innowacji, które pozwalają ludziom ułożyć w łazience coś innego niż terakota.

Jak już zapewne wspominałem we wcześniejszych wpisach, ludzie myślą nad podłogami kamiennymi (które to rozwiązanie średnio mi się podobało), myślą też o podłogach drewnianych z gatunków egzotycznych, takich jak teak, które rzekomo są bardziej odporne na wilgoć (do czego nie jestem jakoś specjalnie przekonany), a poza tym różne pomysły eksperymentatorskie (znam gościa, który ma podłogę gumową, ale to już temat na inny wpis ).

Panele dedykowane do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności

Wiecie jak wygląda podłoga na statku (na przykład pirackim)? W podobnym stylu zaprojektowana jest podłoga do łazienek wyprodukowana przez Quick-step.
http://podlogi24.net/panele-podogowe-panele-laminowane-quick-step-lagune-do-wilgotnych-pomieszczen-o_c_118_1.html
Na pierwszy rzut oka ktoś powie, że podłoga przypomina tradycyjny parkiet lub panele laminowane, ale tajemnica tkwi w technologii.
Innowacja polega przede wszystkim na tym (pomijając samą budowę paneli), że przy składaniu, wkładamy w zamek łączący na długim boku, tym zamkiem jest specjalna gumowa uszczelka, która oczywiście znajduje się w opakowaniu. Z kolei na krótkim boku paneli stosujemy obligatoryjnie tzw. uszczelniacz – przeźroczysta masa którą smarujemy zamek przy zamykaniu paneli (uwaga tylko na krótki bok, tam gdzie uszczelka już nie) http://podlogi24.net/quick-step-uszczelniacz-seal&click-do-podlog-kolekcji-lagune-quick-step-o_2404.html

W ten sposób uzyskujemy szczelną laminowaną powierzchnię, która dedykowana jest między innymi do łazienki, sauny, być może także do kuchni. Panele z wyglądu mają sprawiać wrażenie „deski okrętowej – jak na pokładzie statku”, więc charakteryzuje je oryginalny design.

Przeczytaj także artykuł:  Przegląd rynku podłóg laminowanych (wiosna 2013)

Jak to jest z tą szczelnością podłogi do łazienki?

Jeśli zakładasz, że chcesz zrobić z łazienki basen, to raczej odradzam Ci tego typu podłogę. Tu chodzi bardziej o to że możemy wyjść na taką podłogę wilgotną stopą i nie będzie z tego żadnych negatywnych następstw, lub jeśli coś się rozleje nic się od razu nie stanie, ale należy to jednak zetrzeć.

Dodatkowe uszczelnianie

Dodatkowo panele powinny być uszczelnione przy ścianach lub wykończone listwą INCIZO w wariancie „listwy zakończeniowej” przy ścianie – fotka nr 9
http://podlogi24.net/quick-step-profil-wielofunkcyjny-incizo-5w1-dostepny-w-kazdym-kolorze-paneli-quick-step-o_724.html
INCIZO w wariancie dylatacyjnym zazwyczaj jest nam też potrzebne przy wejściu do łazienki – przejście z jednej podłogi na drugą – montowane pod skrzydłem drzwiowym.

Pod panele natomiast, zalecamy jest wodoodporny podkład, bo jak wiadomo mamy do czynienia z wilgością, a jeśli wilgoć, to produkt musi być do niej przystosowany.
http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-panele-quick-step-unisound-gr-2mm,-o_747.html

Jakby tego było mało, przydać się może też KIT wypełniający
http://podlogi24.net/quick-step-kit-barwiony-quick-step-o_2400.html

Podsumowując
No jest to pewna nowość nawet dla mnie, nie mówię że jestem jakoś specjalnie zaskoczony, bo spodziewałem się iż Quick-step coś wykombinuje (teraz tylko oczekiwać na „podłogi do piwnicy” ).

Dla podsumowania – podłogę układamy w wariancie „pływającym” bez klejenia do podłoża, a na temat samego układania podług napisałem już wcześniej masę wpisów, więc na pewno pomogę.

PS. jak ktoś ma dużą łazienkę to jest najlepiej – można zrobić tak że terakota jest w okolicach wanny czy natrysku a w miejscach gdzie jest strefa bardziej sucha robimy wyspę z takich paneli – mega efekt !
No ok, to ja już znikam
Powodzenia

 

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep