Zanim przejdziemy do sedna sprawy, przeniosę Cię w romantyczny świat w którym pomimo tego, że na zewnątrz panuje sroga zima, Ty siedzisz w ciepłym domu, a Twoje stopy ogrzewa przyjemne ciepło ogrzewania podłogowego.

To żeśmy się rozmarzyli, jednak czas na trochę konkretów.

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Zapewne dla wielu z Was jest to logiczne i można się łatwo domyślić czym owa funkcjonalność jest (być może nawet zdarzyło mi się o tym wspominać we wcześniejszych wpisach), jednak pozwolę sobie podać najprostszą definicję, a raczej wyjaśnienie.

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak grzejnik w podłodze, który podgrzewa podłogę, aby uniknąć dyskomfortu chodzenia po zimnej podłodze.

Jest bardzo wiele rodzajów i technologii ogrzewania podłogowego, wykorzystujących różne medium i materiały konstrukcyjne, jednak samo działanie jest podobne w większości przypadków.

Stosowane tylko na płytkach?

Dotychczas ogrzewanie podłogowe, stosowane było zazwyczaj przy podłogach wyłożonych płytkami, płytami kamiennymi lub betonami. Unikało się wdrażania ich pod parkietem lub panelem, gdyż zmienne temperatury sprzyjały deformacjom tego typu materiałów.

Podłogi drewniane były narażone na pękanie, wyginanie i inne niepożądane zjawiska.

To się zmieniło

Jednak od niedawna można stosować ogrzewanie podłogowe przy laminowanych panelach podłogowych, bez strachu o to, że coś wymknie nam się spod kontroli.

Osobiście odkryłem wśród największych marek takich jak Quick-Step, Pergo, Witex, Balterio, panele laminowane, które producenci przystosowali do warunków występujących przy ogrzewaniu podłogi.

Co jest wymagane?

UWAGA: Tylko wybrane modele zostały zaprojektowane tak, aby nadawały się do połączenia z ogrzewaniem podłogowym, dodatkowo aby wszystko miało sens, trzeba bezwzględnie zastosować odpowiedni podkład pod panele – podkład przeznaczony do ogrzewania podłogowego.

Panele laminowane do ogrzewania podłogowego

Polecam Ci link w którym znajdziesz cały zestaw paneli laminowanych, które spełniają powyższy warunek. Po wejściu w niego w środkowej tabeli zobaczysz opcję „Na ogrzewanie podłogowe”, zaznacz pole „dopuszczalne”, a wyświetlą się panele podłogowe nadające się do zastosowania przy ogrzewaniu podłogowym.

Przeczytaj także artykuł:  Solidne, łatwe w utrzymaniu i stylowe rozwiązanie podłogowe

 

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep