Drogi i tani to pojęcia względne, uzależnione od wielu czynników, którymi są nasze zarobki, jakość danego produktu, jego funkcjonalność i wiele innych kwestii.
Jednak ogólne zdanie jakie panuje na temat parkietu, jest takie że parkiet jest drogi.

Moim zdaniem nie jest to do końca prawda. Gdy tak obserwuję ceny parkietów i paneli laminowanych najlepszych producentów, to widzę że te granice bardzo często są zacierane i ceny prawdziwego parkietu, niekiedy są niższe niż paneli.

Chcę parkiet do klejenia

Ja mam pewne rozeznanie wśród parkietów i paneli laminowanych. Mam też wyrobione zdanie o tych 2 materiałach na podłogę, znam ich plusy i minusy i wiele razy o nich pisałem, jednak dziś chciałbym Wam pokazać niedrogi parkiet – parkiet który możesz mieć za cenę niższą niż 200 zł.
Wielu ludzi chciałoby mieć taki tradycyjny parkiet do klejenia, ja osobiście tego nie lubię, idę z duchem czasu i mówię TAK panelom laminowanym, natomiast jeśli chciałby sobie pokleić parkiet, to nie chcę na siłę mówić Ci co jest lepsze a co gorsze, bo jak już wspominałem, wszystko ma plusy i minusy.

Dla przykładu macie tutaj: http://podlogi24.net/finishparkiet-jesion-natura-parkiet-klepki-do-klejenia-do-podloza,-gr.14mm,-fabrycznie-pokryte-lakierem-o_l_1979.html

Moim zdaniem bardzo ciekawy i niedrogi parkiet do klejenia. Klepki są już pokryte lakierem, można układać ten parkiet na ogrzewanie podłogowe, naturalne drewno, a w dodatku cena 119 zł naprawdę zachęca.

Mało tego, za 114 zł można dostać także twardy parkiet dębowy, dokładnie taki jak ten: http://podlogi24.net/finishparkiet-dab-natura-finishparkiet-klepki-do-klejenia-do-podloza,-gr.14mm,-fabrycznie-pokryte-lakierem-o_l_1968.html
Parkiet jak w poprzednim przypadku, jest klejony do podłoża, można stosować na ogrzewaniu podłogowym.

Największe wady i zalety parkietu

Jak dla mnie największymi wadami parkietu jest to, że trzeba go kleić i to, że zazwyczaj jest nieodporny na wilgoć. Natomiast największe zalety są takie, że parkiet można cyklinować gdy się zetrze, no i oczywiście to że mamy do czynienia z drewnem naturalnym.

Przeczytaj także artykuł:  Aktualne popularne trendy kolorystyczne w podłogach drewnianych
sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep