Przez ostatnie miesiące gdy ktoś pytał mnie co jest lepsze: parkiet tradycyjny czy parkiet panelowy to zazwyczaj kombinowałem, kręciłem, tłumaczyłem o prestiżu i jakości o funkcjonalności, o ergonomii. Teraz jednoznacznie stwierdzam, że jest przynajmniej kilka (o ile nie kilkanaście) powodów dla których stwierdzam stanowczo, że parkiet panelowy lub inaczej parkiet trójwarstwowy, jest lepszy od parkietu tradycyjnego. I dekoratorzy, koneserzy wnętrz mnie zlinczują, mogą się denerwować i okrzyknąć że nie znam się na stylu – pomijam to i podaję Wam twarde dowody.

Montaż parkietu panelowego a parkietu tradycyjnego

To tak jakby porównywać budowę domu metodą tradycyjną, a montażem nowoczesnych „szybkich” domów, które składane są niczym klocki. Parkiet panelowy nie musi być lakierowany, nie musi schnąć, nie musi być cyklinowany, nic się nie kurzy, a całość jesteśmy w stanie ułożyć bez wcześniejszego przygotowania stolarskiego (nie trzeba nawet specjalistycznych narzędzi). Dodatkowo parkiet panelowy można zdemontować, przenieść do innego pomieszczenia, innego mieszkania, można go nawet sprzedać, bo demontaż trwa szybciej niż samo układanie, po czym elementy są czyste, równe i gotowe do ponownego układania (oczywiście parkiet panelowy także można cyklinować jeśli zajdzie taka potrzeba).

Parkiet panelowy można ułożyć na ogrzewaniu podłogowym bez jakichkolwiek problemów czy obaw, natomiast z parkietem tradycyjnym, już bywa trudniej.

Podłoga którą chwalę, jest dobrze dopasowana, jest naprawdę ergonomiczna, technologia łączenia zapobiega tworzeniu się szczelin, nawet jeśli mamy wilgoć w danym pomieszczeniu, to ta nie zaszkodzi parkietowi panelowemu w przeciwieństwie do tradycyjnych klepek.

No i dostępność wzorów, nie można o tym zapomnieć. Tradycyjny parkiet to zazwyczaj twarde drewno, ciężko byłoby pozyskać egzotyczne gatunki (na pewno nie byłoby to tanie), natomiast parkiet panelowy to przede wszystkim masa wzorów oferowanych przez wielu producentów, sprawdź tutaj.

Przeczytaj także artykuł:  Jak chronić podłogi drewniane (parkiet i podłoga z litego drewna)

O czasie chyba już wspominałem, ale dodam jeszcze, że po ułożeniu parkietu tradycyjnego (które trwa nawet kilka dni), musimy odczekać jeszcze lakierowanie, bo inaczej drewno by nam się zarysowało i poniszczyło, zaś parkiet panelowy jest gotowy do użytku natychmiast po ułożeniu, to naprawdę ważna cecha dla bardzo wielu ludzi.

Zatem podsumowując – z całą odpowiedzialnością i przede wszystkim z chęcią, wybieram parkiet panelowy, bez najmniejszych sentymentów.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep