Firma Witex od lat z powodzeniem zajmuje się produkcją paneli laminowanych a także wszelkich akcesoriów wymaganych do ich montażu. W ostatnim czasie otrzymałem dość sporą liczbę zapytań na temat podkładów pod panele. Dlatego też w dzisiejszych wpisie postanowiłem poruszyć i opisać kilka najpopularniejszych i najlepszych materiałów podkładowych Witex. Myślę, że pomoże wam to w wyborze właściwego podkładu.

 

Mata wyciszająca Witex – Sound-Protect Eco Plus i Sound-Prtotect Eco Profi

Charakteryzują się one dużą elastycznością, dostępne w postaci zwiniętej rolki, w 93% wykonane z surowców naturalnych. To doskonale świadczy o tym, że firma Witex na każdym kroku dba o środowisko.

Układając matę, jej krawędzie należy łączyć wodoodporną taśmą Combo. Podkład ten posiada doskonałe właściwości wyciszające i idealnie nadaje się do zastosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym. Nie potrzeba stosować dodatkowych materiałów podkładowych.

 

Mata Witex Combi

Wykonana jest ze styropianu i podklejona warstwą z aluminium. To nadaje jej znakomite właściwości wyciszające. Dzięki zintegrowaniu z folią paraizolacyjną, jest szybka i łatwa w montażu.

Pamiętać należy o tym, iż ta mata podkładowa nie nadaje się do układania na ogrzewaniu podłogowym.

 

Płyta wyciszająca i wyrównująca Witex

Główna zaletą tego typu płyt jest możliwość wyrównywania różnic w wysokości, do około 3mm. Sprawdza się także, jako wspaniały izolator ciepła. Poprawia komfort chodzenia po panelach i znacząco zmniejsza odgłosy stawianych kroków. Poza tym posiada atest Test FSC.

Ten rodzaj podkładu także nie nadaje się do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.

 

Podkład Combi – Folia

Materiał podkładowy, głównie z przeznaczeniem do podłóg laminowanych i drewnianych. Stworzony dzięki połączeniu foli paraizolacyjnej Diffufol® z pianką. Dostępna w zwiniętej rolce. Nie nadaje się do stosowania na ogrzewanie podłogowe.

 

 

Pianka PE standardowa

Jest to standardowa pianka podkładowa do podłóg drewnianych i laminowanych. Dostępna w zwiniętej rolce. Nie nadaje się jako paraizolacja i nie powinno stosować się jej na ogrzewanie podłogowe.

Przeczytaj także artykuł:  Podkłady pod panele – jaki podkład wybrać?

 

Folia paraizolacyjna polietylenowa

Jest to cienka folia polietylenowa przeznaczona pod podłogi laminowane i drewniane. Dostępna w zwiniętej rolce, stosowana jest jako warstwa środkowa pomiędzy jastrychem a materiałem podkładowym.

Stosując ją podczas układania podłóg drewnianych, można zrezygnować z folii paraizolacyjnej.

 

Podsumowując, zwracajmy uwagę na materiały podkładowe, które wybieramy do swoich podłóg. Nie bez powodu opisuję materiały podkładowe Witex. Według mnie to porządna firma, wykonująca naprawdę dobrej jakości materiały podkładowe, które jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Dlatego też polecam je wam.

Zapraszam do zadawani pytań i dyskusji. Możecie też pisać o swoich materiałach podkładowych jaki zastosowaliście w swoich podłogach.

 

sklep z podłogami

Jeden komentarz.

  1. Monika O. pisze:

    Ja u siebie w domu mam Matę wyciszająca Witex Sound-Protect Eco Plus – naprawdę jest godna polecenia zresztą jak panele Witexa :)

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep