W dzisiejszym wpisie zajmę się wyszukaniem najlepszego podkładu pod panele laminowane. Jakby nie patrzeć jest to bardzo ważny element, który ma za zadanie:

– wyciszyć podłogę,

– amortyzować chodzenie aby podłoga się nie uginała,

-wyrównać wszelkie nierówności na posadzce pod panelami,

– a także zabezpieczyć podłogę przed zimnem.

Jeśli myślisz, że możesz wybrać „pierwszy lepszy” podkład pod panele to się mylisz. W wielu przypadkach tanie podkłady pod panele ulegają zniszczeniu w przeciągu 2-4 lat i trzeba będzie demontować całą podłogę. Jeśli nie chcesz tego robić to lepiej wybierz dobry i trwały materiał podkładowy.

Jaki podkład pod panele

Podkłady z korka – korek to materiał naturalny i według mnie jest jednym z najlepszych podkładów pod panele. Nie wchłania wody, świetnie izoluje termicznie podłogę i nie zużywa się zbyt szybko. Dodatkowo korek o podwyższonej gęstości jest jeszcze trwalszy – to inwestycja na długie lata.

Zielone maty – te mają jedną zasadniczą wadę – wchłaniają wilgoć. Kiedy podłoga zostanie zalana, niestety podkład będzie do wymiany. Jeśli chodzi o wyrównywanie nierówności to tutaj duży plus. Są dość trwałe jednak zdarzają się przypadki, że podłoga w niektórych miejscach po kilku latach się ugina. Stosowane przy balkonach mogą puchnąć od wilgoci.

Maty z polietylenu – według większości są najlepsze i najbardziej uniwersalne. Nie ugniatają się, świetnie wyrównują podłogę, nie wchłaniają wilgoci no i są znacznie tańsze od innych podkładów. Niektóry wykonywane są także pod ogrzewanie podłogowe.

Zwykła pianka – jeśli chcemy wybrać zwykła piankę to tylko dobrych producentów. Te tańsze dość szybko się utleniają i ugniatają. W efekcie podłoga zachowuje się jakby leżała pod nią jedynie gazeta.

Podsumowując: osobiście zachęcam was do kupowania podkładów z korka lub polietylenu. Według mnie to najlepsze podkłady pod laminowane panele podłogowe. Tutaj macie stronę: podkłady pod panele – gdzie znajdziecie takie podkłady znanych i sprawdzonych producentów. Ja zawsze zamawiam je z tej strony. Daję wam osobistą gwarancję, że podkłady tych producentów są idealne do zastosowanie na długie lata.

Przeczytaj także artykuł:  Jak przygotować dobre podłoże pod panele
sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep