Gdzie się ostatnio nie ruszę, to słyszę o ekologii. Nie to że jestem jakimś przeciwnikiem (broń boże) – kocham naturę i zdrowy tryb życia, lecz niektóre działania „ekologiczne” są pompowane na siłę… No ale cóż mnie oceniać. Skoro ludzie chcą produktów ekologicznych, to o takich napiszę.

Dziś napiszę Wam o podkładach pod panele lub parkiet panelowy.
Funkcją takiego podkładu jest wyciszenie, wyrównanie powierzchni itd. A jakie znacie podkłady pod panele? Zazwyczaj są robione z tworzyw sztucznych – pianka lub coś w rodzaju piankowej tekstury. Całość jest zazwyczaj miękka, delikatna (bo taką ma mieć funkcję).

Ostatnio znalazłem coś takiego jak podkład Ekopor http://podlogi24.net/steico-lub-barlinek-plyty-podlogowe,-ekopor-podklad-pod-panele-i-parkiet-panelowy-gr-4mm,-twardy-o_l_2406.html

Czym to cudeńko różni się od przeciętnych podkładów pod panele lub parkiet panelowy? Ano po pierwsze tym, że zostało wykonane z naturalnych „składników”. Do produkcji tego podkładu użyto naturalnych włókien drzewnych. Skoro materiał jest naturalny, nie ma w nim syfiastych ropopochodnych składników, to automatycznie jest dedykowany dla alergików.

Jeśli chodzi o funkcje wyciszeniowe, to także jest naprawdę ok – izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych ∆Lw>19dB. Poza wyciszaniem ów podkład wspomaga izolację cieplną.

Jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach, a podkład pod panele, to szczegół którego nie widać. Nie istotne czy jest czerwony czy zielony, dla przeciętnego odwiedzającego nasz dom, zazwyczaj nie istotne jest czy ma 2 czy 5 milimetrów, jednak podkład to kwestia związana z komfortem. Kiepski podkład, to krzywa podłoga, wybite klepki, głośny parkiet – dobry podkład, to zupełna odwrotność – pełny komfort i wygoda. W połączeniu z ekologią otrzymujesz genialną podłogę.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Materiały podkładowe Witex

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep