Wybierając podkład pod panele podłogowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych cech, którymi różnią się poszczególne podkłady. Pomieszczenie, jego wysokość, nierówności podłoża i wilgoć w nim panująca – takie czynniki powinny być brane pod uwag w chwili wyboru odpowiedniego podkładu pod panele. Poniżej przedstawię to, na co warto zwrócić uwagę i o czym powiedzieć obsłudze sklepu, która będzie nam doradzała w wyborze odpowiedniego podkładu.

Nierówności podłoża / grubość podkładu – nie każdy układa panele na świeżo wylanej podłodze, która było poziomowana. Jeśli nasza podłoga zawiera liczna nierówność na mniejszych lub większych powierzchniach, jednak całością nie odbiega od ogólnego poziomu to możemy to zniwelować odpowiednim podkładem. W takich przypadkach doradza się grubsze podkłady, które wyeliminują nierówności.

Wilgoć / podkłady sztuczne – jeśli podłoga, na której mamy zamiar układać panele narażona jest na występowanie wilgoci to świetnie sprawdzą się tutaj podkłady sztuczne, które charakteryzują się wysoką odpornością i nieprzepuszczalnością wilgoci. Stosując specjalny podkład do wilgotnych podłóg uchronimy panele przed zniszczeniem i przedłużymy ich żywotność.

Izolacja akustyczna – jeśli chcemy aby nasz podłoga była cicha, nie było słychać kroków i szurania na piętrze, to powinniśmy zastosować podkład, który wykaże się dużą absorpcją dźwięków. Pamiętajmy, że nic chodzi tutaj jedynie o grubość, ale i rodzaj materiału z jakiego stworzony jest podkład. Dlatego też warto zainwestować w najlepszej jakości podkłady pod panele z izolacją akustyczną.

Izolacja termiczna – zdarzają się sytuacje, w których nasza podłoga nie jest dostatecznie ocieplona. Istnieją podkłady pod panele, które posiadają właściwości nie przepuszczania temperatury. Dzięki temu pozbędziemy się efektu zimnej podłogi.

Podsumowując, wybierając podkład pod panele, najpierw powinniśmy zwrócić uwagę na powyższe cechy w każdym pokoju. To pomoże nam wybrać odpowiedni podkład, który świetnie spełni swoje zadanie. Pamiętajmy, aby przy wyborze podkładu nie kierować się wyłącznie oszczędnością. Podkład to podstawa podłogi i w dużej mierze od niego zależy żywotność paneli czy parkietu.

Przeczytaj także artykuł:  Materiały podkładowe Witex

Polecane przeze mnie: podkłady pod panele.

sklep z podłogami

Jeden komentarz.

  1. Tomej pisze:

    No tak, ale jaki podkład wybrać pod podłogówkę?

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep