Tupanie, strzelanie, stukanie, pstrykanie… A jakie dźwięki wytwarza Twoja podłoga? Ja pamiętam, że bywałem w takich domach na których podłogach dałoby się zrobić podkład muzyczny (niczym w tych tanich musicalach, albo reklamach, gdzie ludzie strzelają, stukają i skaczą, a przedmioty codziennego użytku tworzą składny podkład muzyczny).

Jak zatem odbywa się wyciszanie podłogi?

Z podłogą drewnianą z litego drewna jest ciężej, bo zazwyczaj wygląda to tak, że skrzypi „deska o deskę”. Widziałem takie domy w których pod drewnianą podłogą nie było nic – ziemia, a owe deski były podparte jedynie o wcięcie w ścianach i jakieś wsporniki w stylu mini kolumny (leżące na ziemi) po środku podłogi. Wtedy trzeba szukać skrzypiącego delikwenta i kombinować. Jeśli skrzypi od zginania, być może trzeba będzie dać dodatkowe wsporniki, jeśli skrzypi przez pocieranie się desek, może warto znaleźć coś do smarowania (na przykład wosk), a więc improwizujemy.

Wyciszanie podłogi z paneli laminowanych

Tutaj niepożądane dźwięki pochodzą jedynie z niewyciszenia. Ludzie czasem nie stosują podkładu wyciszającego (takiego jak choćby te http://podlogi24.net/podkady-o_c_73_1.html), albo zastosowanie zbyt cienkiego, albo też powodem może być „wytarcie” się takiego podkładu po latach. Wtedy warto zerknąć co tam pod panelem laminowanym się kryje i zastosować nowy podkład (ostatnio modne i skuteczne są korki wyciszające).

Sami widzicie, to nie jest takie trudne.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Jak przygotować dobre podłoże pod panele

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep