Ostatnio wiele rozmyślam, porównuje, zestawiam i dochodzę do ciekawych wniosków. Dziś moje rozważania poświęcam Barlinkowi, bo uważam że nie można mówić o polskich podłogach, nie poruszając tej firmy. Barlinek to polska firma z siedzibą w Kielcach, która produkuje „podłogi naturalne”. Czym zdaniem firmy są podłogi naturalne?

Otóż Barlinek produkuje je z surowców naturalnych – nie znajdziemy tam sklejek wiórowych czy tworzyw sztucznych imitujących drewno. Dla przykładu – deska Barlinecka, to podłoga składająca się z kilku warstw drewna, na przykład: warstwy dolne i środkowe (poprzecznie ułożone) są z drewna iglastego, natomiast warstwa licowa z drewna europejskiego (np. dąb) lub egzotycznego, do tego całość jest lakierowana specjalistycznymi lakierami i utwardzana promieniami UV.

Przejdźmy do konkretów.

1. Deska Barlinecka jest nasiąknięta technologią. To zaawansowany system, który w zależności od rodzaju podłogi, posiada istotne cechy, takie jak technologia antystatyczna, antypalna, antypoślizgowa, wyciszająca i wiele wiele innych.

2. Setki wzorów, kolorów (każdy znajdzie coś dla siebie), zarówno drewno europejskie, jak i egzotyczne.
3. Brak substancji szkodliwych przy produkcji ani przy układaniu podłogi.

4. Podłogę można łatwo utrzymać w czystości. Jest łatwa do mycia ogólnodostępnymi środkami, nie niszczy się ani nie ściera.

5. Podłogę Barlinek można bardzo łatwo ułożyć – nawet samodzielnie i to w kilka godzin.

6. Wymiana uszkodzonego elementu (na przykład w przypadku uszkodzeń mechanicznych na skutek upadku jakiegoś bardzo ciężkiego przedmiotu) nie stanowi problemu. Nie trzeba rozbierać całej podłogi.

7. Barlinek to wiele rodzajów podłóg: parkiet drewniany, deska Barlinecka, deska lita, a także wiele dodatków takich jak listwy przypodłogowe czy środki do pielęgnacji i czyszczenia.

Dlatego sami widzicie – warto, to też polecam serdecznie.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Panele winylowe Next Step Barlinek - opinie

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep