Blog o podłogach i panelach

Blog o parkietach, panelach laminowanych i innych rodzajach podłóg. Baza inforamacji na temat paneli.

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Czy warto kupić deskę barlinecką

Napisany przez admin październik - 24 - 2013 Możliwość komentowania Czy warto kupić deskę barlinecką została wyłączona

O desce barlineckiej pisałem już kilka razy, choćby tutaj: https://opodlogach.pl/ekskluzywna-podloga-z-deski-barlineckiej jednak dziś chciałem się skoncentrować na aspekcie technicznym, a raczej na aspektach technicznych, związanych ściśle z montażem deski barlineckiej. Dziś sprawdzimy co można a czego nie można robić z tym rodzajem podłogi.

Czy deskę barlinecką trzeba kleić

Wszystko zależy od modelu jaki zakupimy. Są modele, które układa się w systemie pływającym, jednak dla nadgorliwych dodam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby kleić deskę do podłogi, a także do drugiej deski. Taki uniwersalny model znajdziemy na przykład tutaj, gdzie podłogę możemy ułożyć na tzw „klik” lub na klej – jak kto lubi.

Jakie są plusy i minusy klejenia? W skali mikro nie robi to dużej różnicy, a zatem pokoje, salony itp. w naszych mieszkaniach, nie wymagają kleju. Jeśli w grę wchodzi jakiś budynek użyteczności publicznej lub sala taneczna, można dorzucić klejenie.

Zapas montażowy przy układaniu deski barlineckiej

Producent szacuje 5% zapasu montażowego, czyli nadwyżki, która powinna być (mówiąc krótko) na wszelki wypadek. Jeśli mamy nierówności podłogi, skosy, gdzieś trzeba coś dociąć lub wyprowadzić, to warto taki zapas mieć. A zatem jeśli potrzebujemy np 25 mkw, kupmy dodatkowy metr gratis.

Czy deska barlinecka może być stosowana na ogrzewanie podłogowe

Tutaj też wszystko zależy od danego modelu. Warto przy zakupie zwrócić na to uwagę, jednak pociesze Cię, że większość modeli jest dopuszczana na ogrzewanie podłogowe, na przykład powyższy który podawałem wcześniej.

I jak, podoba Wam się  deska barlinecka?

Comments are closed.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep