panele-drewniane-200x150Lubimy porównania. Porównujemy ze sobą wszystko  i wszędzie gdzie tylko to możliwe. Porównujemy ubrania, samochody, komputery, sprzęt rtv agd… Często niektóre porównania nie mają sensu, gdyż są niczym porównanie modelu roweru do modelu samochodu – niby jedno i drugie służy do przemieszczania się, ale nie mamy prawa możliwości skonfrontować ich na podstawie konkretnych cech.

Na szczęście zarówno deska barlinecka, jak i panele laminowane, są elementami podłogi (są częścią, a wręcz podstawą podłogi), dlatego pewne ich cechy możemy ze sobą porównać.

Czy deska barlinecka jest lepsza od paneli laminowanych?

Jeśli liczycie na podsumowanie w takim stylu, to niestety muszę Was zawieść. Nie ma możliwości jednoznacznego stwierdzenia co jest lepsze, praktyczniejsze, tańsze, trwalsze, ponieważ zarówno wśród modeli deski barlineckiej, jak i wśród paneli laminowanych, panuje tak ogromna różnorodność, że nie sposób podsumować wszystkie rodzaje. Kolejna sprawa to cechy, które dla jednego będą zaletami, a dla innego wadami.

Dlatego spróbujmy wybrać kilka kryteriów i porównać je na tej podstawie.

Cena

Ceny deski barlineckiej wahają się w granicach 60 – 200 zł w zależności od modelu. Przekrój cenowy jest naprawdę bardzo szeroki. Jeśli chodzi o panele laminowane jest podobnie, jednak ceny najpopularniejszych modeli oscylują w granicach 100 zł + – 20 zł. Jednak mam nadzieję, że cena nie jest jedynym kryterium przy wyborze produktu?

Materiał

Deska barlinecka jest wykonana w większości z naturalnego drewna. To coś w rodzaju sklejki ze specjalnie przygotowaną powierzchnią i bokami nadającymi się do łączenia (to tak ogólnie). Panele laminowane są natomiast wykonane z tworzywa sztucznego – z laminatu, który imituje dany gatunek drewna (nadruk).

Wytrzymałość

Ten element powinien mieć duże znaczenie przy wyborze podłogi, gdyż każdemu z nas zależy na tym aby kupować rzeczy solidne. Niektórzy jednak na piedestale stawiają estetykę, nie wytrzymałość. Jak to jest z naszymi dwoma produktami? Otóż trwalsze w 90% będą panele laminowane. Laminat z jakiego są wykonane, został stworzony do tego aby być niezniszczalny (oczywiście w ramach ludzkich możliwości). Deska barlinecka jest z drewna i dla wielu jest to istotny argument, jednak w miejscach o nasilonym ruchu, to deska barlinecka będzie bardziej poszkodowana niż panel laminowany.

Przeczytaj także artykuł:  Panele na schodach - panele Quick Step

Deska barlinecka czy panele laminowane?

Ostatecznego rozrachunku musisz dokonać Ty. Porównaj sobie:

panele laminowane i deskę barlinecką, zobacz jakie mają ceny, technologie, plusy i minusy. Ocenisz to obiektywnie, na własny rachunek i samemu wybierzesz produkt, który jest Twoim zdaniem lepszy. Powodzenia.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep