Jak docinać panele podłogowe, czym docinać panele podłogowe i po co w ogóle docinać panele podłogowe. Zacznijmy od początku.

Panele powinno się układać metodą przeplataną (tak jest estetycznie). Co to znaczy? miejsce łączenia paneli w jednym rzędzie, wychodzi mniej więcej na środku pojedynczego panela drugiego rzędu. Wychodzi nam taka charakterystyczna przeplatanka.

Kiedy trzeba docinać panele?

Gdy układamy pierwszy rząd, idziemy po kolei: jedno pióro, drugie, trzecie i załóżmy, że czwarte się nie mieści. Wtedy je docinamy. Czy musi był gładko docięte (co do milimetra ma stykać się ze ścianą?) Nie jest to konieczne, gdyż przykryje je listwa maskująca (najważniejsze żeby szczelina między ścianą a panelem nie przekraczała szerokości listwy).

UWAGA: jeśli docięty panel ma + – 20 cm od połowy pojedynczego pióra, to można ten kawałek wykorzystać do układania kolejnego rzędu. W ten sposób nie będziemy musieli specjalnie docinać kolejnego pióra.

Kiedy JESZCZE trzeba docinać panele podłogowe?

Filary, progi i inne krzywizny ściany, jak i podłogi (np. podłogi łączone z płytkami lub kafelkami), w takich miejscach będzie trzeba docinać. Niektóre z tych docinek będą nieregularne, niektóre będą wymagały docinania pod kilkoma kątami i kilkoma nacięciami. Co warto wykorzystać w takim przypadku.

Wyrzynarka do drewna

Proponuję dwa narzędzia, które świetnie nadadzą się do paneli laminowanych, które (trzeba przyznać) są stosunkowo twarde. Pierwsza to tradycyjna szlifierka kątowa. Łatwa w użyciu, lekka, można ciąć pod wieloma kątami. Drugie narzędzie do nieregularnych cięć (na przykład sinusoidalne krzywizny), będzie wyrzynarka do drewna.

To tyle na dziś ;)
Udanego docinania.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Opinie o Alloc

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep