Wczoraj byłem na ciekawych warsztatach z wystroju wnętrz (czym zajmuję się bardzo hobbystycznie), dlatego chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Zawsze wiedziałem, że podłoga ma duży wpływ na wystój wnętrza, na charakter mieszkania, na samopoczucie. Czasem prosty szczegół, który wydawałby się nic nie znaczącą błahostką, potrafi przybrać miary dominanta w wystroju wnętrz (ale nie zapędzamy się, wróćmy do głównego wątku).

Zawsze myślałem, że ciemne kolory podłogi, takie jak dąb – przykład tutaj  (w ogóle ciemny wystrój wnętrza), kojarzy ze smutnym wystrojem, napawa jakimś lękiem lub coś w tym stylu. To nie prawda, testowałem na własnej skórze i ciemne wystroje w pastelowych kolorach brązu, ciemnej żółci itp., mogą naprawdę działać w sposób wręcz kojący.

Kolejna sprawa to łączenie bieli z ciemnymi odcieniami. Ciemne podłogi i białe listwy przypodłogowe MDF tego typu: białe listwy podłogowe  – to także można połączyć i uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Kontrast działa na nas w taki sposób, że pobudza ludzi do działania, nie usypia, wzbudza kreatywność (mózg zaczyna pracować, bo dostrzega większy zakres kolorów, musi analizować więcej danych, co naprawdę potrafi pobudzić do pracy).

Podłoga to podstawa wystroju – przecież to na niej stoi całe Twoje pomieszczenie: meble, dywany, sprzęt rtv, elementy ozdobne, firany – wszystko. Zadbaj o to, żeby była NIESAMOWITA!

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Wybór podłogi przy remoncie salonu - czym różnią się od siebie panele podłogowe?

Jeden komentarz.

  1. oj zdecydowanie – często podłoga jest nawet kluczowym elementem wystroju

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep