Dzisiaj trochę podniosłego gadania o tym jak niesamowicie solidne są panele laminowane. Znacie mnie – muszę od czasu do czasu powspominać i mieć taki wpis typu „zachwyt z niczego”. No to jedziemy ;)

Podłoga to jeden z istotniejszych elementów naszego domu lub mieszkania. Musi ona spełnić szereg wymagań, ale przede wszystkim podłoga powinna być elegancka, oraz funkcjonalna – mam rację? Co istotne, musi być ona również niezwykle trwała, bowiem w przeciwieństwie do mebli i innych elementów wyposażenia domu, podłogi nie zmienimy co kilka lat. Musi posłużyć nam bardzo długo – jak z kobietą ;)

(chociaż ja zmieniałem w ciągu ostatnich lat, ale tylko dlatego, że spodobała mi się inna – mam na myśli że podłoga…).

Twarde panele laminowane?

Panele laminowane znajdziemy w niemal wszystkich przedziałach cenowych i jakościowych. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na klasę ścieralności takich paneli, bo to od tej klasy zależeć będzie trwałość naszej podłogi. Klasa AC4 i AC5 będą odpowiednie, jeżeli zależy nam na trwałości naszej podłogi.

Panele laminowane na dzień dzisiejszy wydają mi się praktyczniejsze od podłóg drewnianych, co już wam nieraz sugerowałem, ponieważ są znacznie twardsze od deski, przez co nie ulegają uszkodzeniom wskutek zwyczajnych domowych czynności. W przypadku zwyczajnej podłogi, gdzie deska jest naturalnie miększa wystarczą szpilki, albo fotel bujany i uszkodzenia mamy gwarantowane.

Za panelami laminowanymi przemawia jeszcze jeden istotny argument. Łatwo je wymienić i są ogólnie dostępne w wielu sklepach – http://podlogi24.net/panele-laminowane-o_s_c_promotion_76_1.html. Dodatkowo mamy dostępny cały szereg dodatków, takich jak specjalne podkłady i pianki pod spód, które sprawią, że będziemy w stanie dopasować naszą podłogę do konkretnych oczekiwań.

A zatem przypominam Ci – chcesz zmienić podłogę na święta lub nowy rok? Wypróbuj panele!

Przeczytaj także artykuł:  Narzędzie montażowe do paneli laminowanych i parkietów
sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep