Ostatnio testowałem coś takiego jak finishdeskę producenta Finishparkiet. Czym jest ten produkt?

W dwóch słowach jest to dość nowoczesny parkiet. Można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej klasycznych podłóg z jakimi się spotykam już od kilku lat. Niby podłoga z litego drewna, ale tak naprawdę składa się z 2 podstawowych warstw (kwestia techniczna), a poza tym z kilku warstw lakieru zabezpieczającego. Ma swoje wady i zalety o których chciałbym Wam opowiedzieć.

Zacznijmy od wad

Po pierwsze – deski z finishparkietu są niezbyt odporne na wilgoć, raczej nie zaleca się ich stosowania na ogrzewanie podłogowe. Dla jednego to plus a dla drugiego minus, a mianowicie deski klei się do podłoża – zazwyczaj nie są fazowane, więc trzeba mieć pewne doświadczenie w ich układaniu, a jeśli takiego nie posiadamy, to lepiej wynająć parkieciarzy niż zaczynać naukę właśnie na desce od Finishparkietu (to może być droga nauka).

Plusy także są

Jeśli jesteś zwolennikiem naturalnych rozwiązań i nie interesuje Cię: prostota, łatwość montażu i niezniszczalność paneli laminowanych, gdyż wolisz rozwiązania klasyczne – z naturalnego drewna, to taka finishdeska jest dla Ciebie.
Nie wymaga fugi, ani lakierowania, ponieważ w/w warstwy ochronne robią swoje. Dla oka fajne jest to, że przebieg słojów jest jak najbardziej naturalny i „chaotyczny” – niepowtarzalny (a to coś co lubię). No i całkiem spora ilość wzorów w różnych odcieniach, od jasnych po ciemne: http://podlogi24.net/marki-parkiet-z-desek-finishdeska-o_c_172_1.html

Podsumowując – finishdeska to produkt z górnej półki, dedykowana koneserom wnętrz. Jeśli Twoje wnętrze jest szykowne i na najwyższym poziomie, to finishdeska na pewno godnie uzupełni jego podłogę.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Znaczenie podłogi w aranżacji mieszkania

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep