Kiedy pytają mnie… (znacie to z prezydentem? :) ) które panele są najłatwiejsze w montażu…

No to kto zna, ten miał żart na początek, a jak ktoś nie zna, to wracamy do paneli laminowanych i teraz już całkiem poważnie.

Niedawno kolega zapytał mnie: słuchaj, chciałbym sobie taki panel strzelić w dużym pokoju, ale wiesz jaki ze mnie specjalista. Jakie panele są łatwe w montażu? No bo rozumiesz – nie chcę tego popsuć.

I tak sobie musiałem poszukać w głowie i powiedziałem mu wtedy coś w stylu: wiesz, teraz to w sumie wszystkie te panele laminowane są bardzo proste do układania. Nie chcę faworyzować żadnego producenta, bo one opierają się zazwyczaj na podobnych technologiach, więc jak masz proste podłogi (a zakładam że masz), to układanie paneli przypomina klocki – tylko trochę większe.

No ale tak sobie później myślę, że jeśli ktoś ma naprawdę „lewe ręce” i bardzo się postara, to mógłby popsuć układanie takiego panela (więc jeśli tego nie robiłeś, to odsyłam do wcześniejszych postów nt. układania paneli), jednak zakładając że ktoś jest otwarty na wiedzę i dodatkowo ogarnięty, to na dzień dzisiejszy, na pierwszy raz polecam mu układanie Quick-Stepów.

Quick-Step to nie taniec

Choć brzmi jak taniec, to bynajmniej o to nie chodzi ;)

Quick Stepy są naprawdę jakieś takie „przyjazne” dla początkowego użytkownika. Nie wiem czy to kwestia podejścia od ich strony czy to może mój sentyment, ale jeśli chciałbyś coś układać a nigdy tego nie robiłeś / aś, to kup Quick Stepy.

Dlaczego warto akurat nie?

– większość paneli tego producenta mają dość duże deski, a im większe na początku, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że gdzieś ucieknie nam pion lub coś w tym stylu,

Przeczytaj także artykuł:  Podłoga na 25 lat - marketing czy realna obietnica

– Quick Stepy mają technologię Uniclick (nie wszystkie modele, ale bardzo wiele), która pozwala łączyć panele w poziomie, co ułatwia pracę przy miejscach gdzie tradycyjne łączenie jest utrudnione (nie ma jak podejść klockiem montażowym),

– bardzo przyjazna technika montażu listew (trzeba to zobaczyć na własne oczy),

– dobra i rzetelna instrukcja obsługi.

Poza tym wiele elementów, których nie jestem w stanie przekazać, mimo to gorąco polecam panele laminowane Quick-Step.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep