Dzisiaj zabawię się trochę w recenzenta. Po ostatnich targach przywiozłem sobie do domu trochę próbek (dwie reklamówki). Nie wiem czy Wy też tak macie, ale dla mnie takie próbki, foldery firmowe, jakieś mini poradniki, to jak dla dziecka komiks. Ja nawet ostatnio do wanny sobie wziąłem kilka i czytałem chyba przez godzinę (żona myślała, że nie wiadomo co tam robię ;) ).

Podkład pod wykładziny dywanowe Pianomat wpadł mi w ręce

folder wykłąziny dywanowejMoim ostatnim odkryciem, którym się bardzo „podjarałem” jest pianka Pianomat, którą stosuje się pod wykładziny dywanowe. Sam podkład nie jest żadną nowością, stosuje się go od dawna. Wydłuża żywotność podłóg, wycisza, izoluje termicznie etc. Jednak wiecie co mnie najbardziej zainteresowało i zaciekawiło?

To będzie głupie, ale muszę to napisać.

A mianowicie, że ta pianka jest robiona w sporej części z recyclingu, a dokładnie z pianki wtórnie stopionej (między innymi odpady z firm meblowych i takie tam). Ja wręcz uwielbiam materiały, które są wykonane z elementów potocznie uważanych za śmieci i mówię to całkiem serio.

kolory wykłądin dywanowych

Gdy dowiedziałem się, że Chińczycy budują domy z odpadów z fabryk (mieszają to w czymś w rodzaju kleju i taką papkę wtłaczają do form), sam nawet myślałem, żeby zacząć coś takiego w Polsce, ale nie mam 10 milionów na start (jeśli czyta mnie jakiś inwestor, to proszę o 10 milionów).

Jak taka pianka pod wykładziny dywanowe działa w praktyce?

Sam chyba nigdy nie układałem wykładziny dywanowej, raczej mój konik to panele, ale mam kolegę, który układa ją regularnie w niemieckich hotelach (taka firma od wykładzin na dużą skalę). Podpytałem czy warto i jak to w praktyce wygląda. Powiedział mi mniej więcej tak:

Wyobraź sobie, że taka wykładzina dywanowa z dobrą pianką, jest w holu hotelowym nawet do 10 lat. Dziesiątki o ile nie setki ludzi wchodzi do tego holu każdego dnia, a jak są jakieś targi czy wycieczki, to dziennie przechodzą po tym nawet tysiące różnych butów. Szpilki, trapery, klapki, czasem ubłocone i w piachu, a czasem nie wiadomo w czym… i to wszystko się trzyma przez około 10 lat.

To dało mi do myślenia.

Przeczytaj także artykuł:  Podłogi z desek drewnianych

Podłogę w salonie zmieniałem 2 lata temu, gwarancja producenta jest na 30 lat, ale może czas na małe zmiany wystroju? :)

A co ty o tym myślisz? Zapraszam do podzielenia się swoim zdaniem na temat mat dywanowych i ogólnie pianek. Czy Twoim zdaniem warto?

grubość wykłądziny dywanowej wykładzina dywanowa wykłądzina dywanowa 5 mm

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep