podłoga do siłowniNiezależnie od tego czy masz zamiar budować wielką siłownię komercyjną czy też małą domową siłownię, warto zadbać o odpowiednią podłogę.

W grę wchodzą ciężary, które nawet odpowiedniego zabezpieczenia podłogi (dywan czy wykładzina), będą upadały na ziemię i mogą wyrządzać szkody. Szkoda byłoby popsuć nowy parkiet czy na przykład płytki. Dlatego też warto wyposażyć się w odpowiednią podłogę na siłownię.

Która podłoga będzie najlepsza na siłowni?

Podłoga z betonu do siłowni

Po co zawracać sobie głowę jakimiś podłogami? Może po prostu dajmy tam goły beton?

Z jednej strony jak się coś pokruszy (a po kilku tygodniach będzie masa pokruszonych elementów podłogi), to się wyleje od nowa. Jednak siłownia to nie tylko kwestia estetyki, to przede wszystkim praktyczne rozwiązania. Na siłowni robi się pompki, brzuszki, ćwiczenia na plecach itd. Tam muszą stać urządzenia takie jak ławki, takie jak ewentualne maszyny (atlas), a jeśli podłoga zacznie się wykruszać to stanie się krzywa.

Parkiet na siłownię

Ten też ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony jest solidny, ale w nim także zrobią się wyżłobienia, rysy i dziury. Jednak można go cyklinować, czyli zdzierać wierzchnią warstwę. Jednak czy nie jest to zbyt drogie rozwiązanie jak na siłownię? Pamiętaj, że trzeba go będzie stale zmieniać.

Wykładzina na siłownię

Ta jest stosunkowo tania, ale może naprawdę kiczowo wyglądać. W miarę szybko się niszczy i przeciera, dlatego czekają nas częste zmiany.

Panele laminowane na siłownię

Ta opcja także ma swoje zastosowanie. Są nieco tańsze od parkietu i bardzo solidne (wytrzymają niejeden upadek dużych ciężarów). Ewentualne uszkodzone elementy można łatwo wymienić, gdyż panele laminowane nie są klejone.

A zatem – jaka podłoga do siłowni najlepiej Ci się podoba?

Przeczytaj także artykuł:  Wielkie dywany, a panele podłogowe
sklep z podłogami

5 komentarzy.

 1. ewka_so pisze:

  Dla mnie tylko drewno – pamiętam parkiety na sali gimanastycznej w szkole – dawały radę przez kilka pokoleń ;) Ale i teraz robią deski do miejsc użyteczności publicznej, choćby baltic wood.

 2. Marta34 pisze:

  ewka_so – w balticu są te 3 warstwowe one są nie do zachodzenia, sama mam :)

 3. KaśkaO pisze:

  Hej też mam baltic, świetne podłogi pozdrawiam

 4. Kasiaopal pisze:

  Marta znajomi mają też chwalą :)

 5. DamD1 pisze:

  Drewno rzeczywiście w siłowni wygląda super. ale na pewno w miejsca gdzie stoją duże ciężary lub przesuwa się urządzenia i tak trzeba by podłożyć coś dodatkowego,bo sama decha nawet od takiego producenta jak Baltic wydaje mi się, że szybko się zniszczy..

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep