Imitacje są fajne, imitacje są trwałe, ale od czasu do czasu warto spróbować prawdziwego – naturalnego materiału, który może posłużyć jako podłoga.

Bambus to taki ciekawy materiał z którego można zrobić naprawdę bardzo wiele. Na dalekim wschodzie robią z niego nawet domy, w naszej kulturze można wykonać z niego masę ozdób, ale także mebli i elementów wystroju wnętrz. Ja ostatnio trafiłem na takie cudeńko jak podłoga z prawdziwego bambusa, a właściwie bambusa skręcanego, prasowanego, a na koniec olejowego. http://podlogi24.net/kopp-bambus-skrecany-prasowany-naturalny-olejowany-klik-system-bksno14-o_l_2898.html

Na pierwszy rzut oka podłoga bambusowa wydaje się „zwyczajna”, może nawet podobna do europejskiego drewna, ale jak się przyjrzymy dokładnie to okaże się, że jest tam znacznie więcej szczegółów (sęków, pofałdowań, itd.), podłoga naprawdę świetnie się prezentuje w jasnych pomieszczeniach z różnego rodzaju meblami, zarówno jasnymi jak i ciemnymi.

Kwestie techniczne podłogi z prawdziwego bambusa
Okazuje się, że podłoga bambusowa ma 25 lat gwarancji, a w dodatku można także stosować ją na ogrzewanie podłogowe. Odpowiednia warstwa zabezpieczająca, daje podłodze twardą powłokę, która zapobiega rysowaniu, ścieraniu, a tym samym niszczeniu podłogi (podłogi naturalne gdy są porysowane, w mikroszczeliny i rysy dostaje się wilgoć – choćby ta z mycia podłogi, a następnie tworzą się różne niepożądane skutki).

W cenie około 200 zł za metr sześcienny podłogi bambusowej, możemy zapewnić sobie ciekawy i oryginalny wystrój z naturalnych materiałów.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Parkiet panelowy deski bambusowe

3 komentarze.

 1. iniekcja pisze:

  Wspaniała stronka. Pozdrawiam :)

 2. śmieszne koszulki pisze:

  Super stronka. Tak trzymać ! ;)

 3. ewka_so pisze:

  Dlaczego bambus jest u nas tak popularny? Ani to ładne, ani pasujące…

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep