Łamiemy schematy po raz setny w tym roku… Dziś opowiem o podłodze łazienkowej, ale nie takiej tradycyjnej jaka jest w „każdym” domu, lecz o takiej, która zadziwia nawet najbardziej kreatywnych designerów i specjalistów od wystroju wnętrz.

Jeśli mówimy „podłoga w łazience” to widzimy glazurę. Zapytaj 10 osób jakie jest ich pierwsze skojarzenie na słowa „podłoga łazienkowa„, a dam sobie uciąć ręce i nogi, że odpowiedzą „płytki”.

Ci którzy są trochę bardziej w temacie, będą kombinowali podłogę z kamienia (dość droga), a czasem (bardzo rzadko) ktoś wyskoczy z podłogą drewnianą.
Hm – podłoga drewniana w łazience brzmi nieźle, ale kosztuje majątek, gdyż drewno przygotowane do takich wilgotnych warunków, wymaga niemałego zamieszania i kosztuje naprawdę sporo.

Ok, a co powiecie na panele laminowane do łazienki? Nie chodzi tutaj o parkiet – żeby była jasność. Parkiet drewniany raczej (na pewno) w łazience się nie przyjmie. Choćby nie wiem jak go zabezpieczać, to zawsze gdzieś tam w szczelinę trafi woda i wiecie jak to już dalej będzie z drewnem (takim parkietowym).

Jednak jeśli mówimy o panelu laminowanych, a w dodatku weźmiemy pod uwagę produkt dedykowany miedzy innymi do łazienek (taki jak choćby ten: http://podlogi24.net/quick-step-ur-946-dab-naturalny-satynowy,-shipdeck,-panele-lagune-quick-step-o_l_451.html) to zmieniamy standardy i stereotypy i wychodzi na to, że podłoga łazienkowa wcale nie musi być z płytek lub z kamienia czy ze specjalistycznego drewna.

Jakie są praktyczne korzyści takiego zastosowania. Po pierwsze – kwestie estetyczne, podłoga imitująca drewno to pewna innowacja, która nie jest zbyt popularna. Po drugie – panele laminowane w łazience są bezpieczniejsze/antypoślizgowe, natomiast płytki zazwyczaj są śliskie. No i twardość podłogi – podłoga z płytek jest bardzo twarda, jeśli ktoś upadł na płytki, to wie, że nie jest to przyjemne (ja raz upadłem właśnie z wanny – poślizg).

Przeczytaj także artykuł:  Panele podłogowe do łazienki

Warto eksperymentować do czego zawsze zachęcam, warto łamać standardy i wytyczne w stylu: tak trzeba, tak powinno być, tak jest ładnie. To czy dany wystrój będzie się nam podobał, zależy w dużej mierze od nas, dlatego jeśli chcemy podłogę z paneli, weźmy z paneli.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep