A więc chcesz mieć podłogę z litego drewna? Najlepiej z grubych, drewnianych desek – solidnych, ładnie oszlifowanych i ułożonych w danym pomieszczeniu?
Skąd zatem pozyskać takie drewniane deski na wykonanie takiej drewnianej podłogi?

Pomysłów i możliwości jest kilka. Pierwsza z nich to zakup drewna z lasu i samodzielne wykonanie desek na pile stacjonarnej zwanej potocznie trajzegą. Samodzielnie można ustalić grubość desek,można też kontrolować ich grubość.


Zapewne nie masz takiej piły i nigdy nie zdarzyło Ci się robić desek, możesz znaleźć jakiegoś stolarza, który wykona to dla Ciebie. Możesz też zakupić gotowe deski z tartaku. To byłaby usługa kompleksowa, ponieważ możesz poprosić o odpowiednie rozmiary, ewentualne oszlifowanie czy lakierowanie (wszystko zależy od oferty tartaku).

Czy naprawdę opłaca się robić podłogę z desek?

Jednak moim zdaniem powyższe rozwiązania są nie tyle „szalone”, co karkołomne i skierowane raczej do pasjonatów. Nie jest to opcja zbyt praktyczna, gdyż cena, czas wykonania, a także nakład pracy, mogą Cię przerosnąć.

Czy w czasach gdy rynek oferuje gotowy produkt, warto robić tradycyjne? Nie mówię że nie, ale odpowiedz sobie na to pytanie samemu.

Alternatywa dla drewnianych desek

W momencie gdy możesz zakupić gotową deskę, oszlifowaną, profilowaną, olejowaną lub lakierowaną taką jak te: http://podlogi24.net/marki-deska-lita-barlinek-o_c_516_1.html
Nie musisz robić nic samodzielnie i samemu.

Powodzenia

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Pająki na tarasie - jak je odstraszyć?

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep