W temacie podłóg, panele podłogowe są prawdopodobnie najłatwiejszą podłogą do samodzielnego montażu przez przeciętnego Kowalskiego. Znaczna większość osób, które kupują panele do domu, decydują się na ich samodzielne ułożenie. Czy Ty także zamierzasz sam ułożyć samemu panele w swoim domu?

Jeśli tak to serdecznie zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu o metodach układania paneli podłogowych. Tak więc zaczynajmy.

1.      Układanie paneli podłogowych na zatrzask

ukladanie paneli podlogowych pod katemUkładanie paneli na zatrzask (większość współczesnych paneli) jest bardzo prostym sposobem. Pierwszy pas paneli, układamy łącząc je jedynie ich końcami i dosuwając je do so ściany. Pamiętać należy o odstępie pomiędzy ścianą a panelami (ok. 1cm). Kolejne panele, dłuższą stroną wkładamy pod kontem ok. 45% w zatrzask położonych paneli i powoli kładziemy je na ziemi. W ten sposób zatrzaski same się blokują i mamy dobrze położony panel. Jeśli chodzi o boczne (krótsze) zatrzaski to panel powinniśmy lekką dobić, tak aby panele się ze sobą połączyły (dobijać panele należy specjalnym narzędziem, które dopasowuje się do kształtu paneli i nie uszkadza zatrzasków, możemy nabyć je w sklepie). „Od biedy” możemy zastosować do tego celu niepotrzebny kawałek panela (który przeznaczymy na zniszczenie), zapiąć do paneli i uderzać w niego traktując go jako dobijak. Ostatni panel (przy ścianie) należy dobrze wymierzyć i wcisnąć go w taki sposób, aby zatrzaski po obu jego stronach się zatrząsnęły automatycznie. W razie szczeliny na krótszej stronie panelu, należy go energicznie dopchnąć lub odepchnąć kołeczkiem od ściany. To spowoduje jego zatrzaśnięcie się.

2.      Układanie paneli podłogowych poprzez wsuwanie w poziomie.

 Ta metoda układania paneli świetnie sprawdza się w zakamarkach, gdzie nie mamy możliwości swobodnego manewru. Panele układamy poprzez położenie go na ziemi pionowo,  dosunięcie go szeroką i wąską stroną do położonego już panelu i dobicie specjalnym narzędziem. W pierwszej kolejności dobijamy dłuższą stronę panelu. W ten sposób panel automatycznie zatrzaśnie się i będziemy mogli przejść do układania kolejnych.

Przeczytaj także artykuł:  Rodzaje klejów do podłóg winylowych

Powyżej opisałem 2 najprostsze metody układania paneli podłogowych. Przed ich montażem należy zapoznać się z instrukcją na opakowaniu, czy ten model paneli można układać wybraną przez was metodą. Jeśli tak, to po przeczytaniu powyższego artykułu z pewnością zrobicie to bezbłędnie.

Miłego układania.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep