W dzisiejszym wpisie zajmiemy się problemem zalania paneli wodą. Zdarza się to niezbyt często jednak kiedy już się zdarzy będzie trzeba szybko na to zareagować, aby panele nie zostały uszkodzone.

Często zdarza się, że na panele  wylewa nam się pół szklanki wody jednak nie jest to nic groźnego jeśli od razu zostanie to starte. Sytuacja jest poważniejsza w przypadku pęknięcia rury w instalacji grzewczej, wylaniu się wody z pralki lub wiaderka z wodą, w pokoju gdzie ułożone są panele.

Co robić kiedy na panele wylała się woda

Po pierwsze zlokalizować i zlikwidować źródło wycieku wody. Jeśli jest to pęknięta rura to zakręcić zawór odpowiadający za dopływ wody do tej rury.

Po drugie musimy jak najszybciej zetrzeć wodę z paneli. Nie dopuszczając przy tym, aby woda wlała się pod panele, poprzez szczeliny przy ścianach.

Jeśli woda wlała się pod panele to należy oszacować jak dużo wody mogło się tam dostać. Przy większych ilościach wody pod panelami zaleca się ich częściowe złożenie, osuszenie podłogi, wymianę podkładu jeśli ten nasiąknął wodą i ponowne ułożenie paneli. Pamiętać tutaj należy o dobrym spasowaniu paneli w poszczególnych pasach, aby nie docinać ich jeszcze raz na wymiar.

Jeśli pod panele wlało się tylko trochę wody to można postarać się lekko unieść panele do góry, podłożyć pod nie jakiś mały klocek tak, aby pasy paneli się nie wypinały a pozostawiły pod sobą szczelinę i skierować pod panele nadmuch ciepłego powietrza. To powinno wystarczyć w osuszeniu paneli i  podłogi pod nimi.

Podsumowując: W obydwu przypadkach trzeba zareagować szybko, aby same panele nie nasiąknęły wodą. Dodatkowo trzeba zadbać o to, żeby dobrze osuszyć powierzchnię  pod nimi i same panele. To uchroni je przed ewentualnym napuchnięć/uszkodzeniem i powstaniem grzybów lub pleśni.

Przeczytaj także artykuł:  Równa podłoga, jak wyrównać podłogę i jak sprawdzić czy jest równa

Dołączam także zdjęcie, jak wyglądały panele po zalaniu wodą u mojego znajomego.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep