Ekspert Mati radzi… 
Nie no – oczywiście jak zwykle, na moim blogu wszystko jest pół żartem pół serio, dlatego i tym razem tak będzie. Sprawa wygląda następująco (jeśli masz w domu parkiet drewniany, to nie chcesz tego czytać, bo może być przerażająco).

Otóż mój znajomy zalał sobie parkiet w domu. Niezupełnie zalał – nie wziął kubła z wodą i nie wylał go na środek pokoju. Stało się coś bardziej niespodziewanego, a mianowicie pękł mu grzejnik, który wylał mu kilkadziesiąt litrów na podłogę. Jakby to przepłynęło i wyparowało, to może jakoś by było, jednak ta woda z grzejnika lała się całą noc, takim jakby ciurkiem. Przez to trafiła we wszystkie możliwe szczeliny w parkiecie drewnianym.
Pomimo dokładnego wysuszenia podłogi, parkiet stracił na swojej dawnej świetności i niestety, prawdopodobnie wyląduje w piecu, bo nie nadaje się już nawet do cyklinowania.

Co zrobić w sytuacji, gdy zaleje nam drewnianą podłogę (bo przecież może być różnie)

1. Po pierwsze należy niezwłocznie osuszyć podłogę. Nie wystarczy tylko jej wytrzeć, ale najlepiej osuszyć za pomocą specjalnej dmuchawy do osuszania pomieszczeń.
2. Jeśli to panele podłogowe, warto rozebrać zalaną część i osuszyć pojedyncze pióra, a także miejsca pod podkładem wyciszającym, gdyż tam mogła nagromadzić się wilgoć. Pamiętaj też, że panele laminowane takie jak te: http://podlogi24.net/ są mniej podatne na wilgoć, a raczej na jej konsekwencje, dlatego przed zakupem podłogi, warto je uwzględnić.
3. Wentyluj pomieszczenie. Ogrzewanie na ful i otwarte okna, to zazwyczaj głupie połączenie, jednak w tym przypadku taka procedura pomoże w walce z wilgocią pozostałą w dolnych partiach pomieszczenia.

Te trzy – proste lecz skuteczne porady, warto znać w momencie zalania podłogi w naszym domu, biurze, zakładzie i gdziekolwiek znajduje się parkiet lub panele.

Przeczytaj także artykuł:  Co zrobić przez zakupem paneli podłogowych

Powodzenia.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep