podłogi laminowaneKiedy przychodzi czas remontu własnego M4, człowiek zastanawia się nad tym jaką podłogę zrobić, aby była ona po pierwsze ładna, a po drugie trwała i odporna na uszkodzenia.

W sklepach budowlanych można znaleźć mnóstwo dostępnych kolorów i wzorów podłóg.

Ten artykuł będzie poświęcony wyłącznie podłogom wykonanym z paneli laminowanych. Bardzo często przy wyborze materiałów na podłogę klienci kierują się ceną. Warto zauważyć, że podłogę w porównaniu z kolorem ścian czy nawet meblami w swoim mieszkaniu kładziemy raz na kilka, jak nie nawet kilkanaście lat. Niestety cena odgrywa ogromną rolę nie tylko dla portfela klienta, ale również dla trwałości podłogi. Bardzo często okazuje się, że im panel laminowany droższy – tym jest on lepszej jakości. Choć z drugiej strony może nie jest to takie straszne, kiedy spojrzy się na to od strony ilości lat, przez które podłoga ma służyć.

Jedna z głównych zalet podłóg z paneli laminowanych jest ich odporność na ścieranie i zniszczenia. Panele te w porównaniu do tradycyjnych posiadają powłokę ochronną. Dlatego jeśli chcesz urządzić w swoim domu pomieszczenie, w którym będzie przebywać wiele osób, a do tego posiadasz kota, psa lub małe dziecko warto zainwestować właśnie w panele laminowane.

Kolejną zaletą takich paneli jest ich dostępność. W sklepach znajdziesz panele, które będą przypominać dąb, sosnę bądź inne wysokogatunkowe drewno. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje kolorystyka. Możesz wybrać sobie panele w odcieniach bieli aż po bardzo ciemne.  W związku z tym będziesz miał swobodę w dopasowaniu rodzaju podłogi do wnętrza, które sobie zaplanujesz, a Twoja podłoga stanie się jedną z głównych dekoracji Twojego domu. Jedną z zalet, zwłaszcza dla Pań domu, jest łatwość w utrzymaniu takiej podłogi. Pielęgnacja paneli laminowanych nie wymaga stosowania specjalnych środków chemicznych, a ich faktura jest przyjazna dla utrzymania w czystości.

Przeczytaj także artykuł:  Ciekawe pytania o panele podłogowe

Jeśli więc wciąż zastanawiasz się nad wyborem podłogi warto przejrzeć oferty skierowane przez sklepy budowlane. Jesli nie masz czasu na czasochłonne wycieczki po sklepach budowlanych zawsze możesz skorzystać ze sklepów internetowych. Opis poszczególnych rodzajów paneli znajdziesz w opisie produktu. Bardzo często zakup w takim sklepie wiąże się z mniejszymi kosztami.

 

 

sklep z podłogami

4 komentarze.

 1. ewka_so pisze:

  Wadą natomiast jest często wygląd – dość spora część rynku zalana jest tanimi plastikowymi z wyglądu panelami…

 2. Praca Poznań pisze:

  wyglądają na prawdę dobrze

 3. Sulek pisze:

  Dobry panel laminowany – dobry kosztuje 150-170zł, tyle samo kosztuje deska warstwowa, gotowa lakierowana lub olejowana – DREWNIANA. Sami się przekonajcie ADRES USUNIĘTY Proponuję zrobić rozeznanie w drewnie zanim kupicie panele. Drewno ma tyle zalet… i jest takie piękne.

 4. ewka_so pisze:

  popieram poprzednika! podłogi drewniane nie sa takie drogie jak sie to wydaje, a dodatkowo dłużej nam służą. Zajrzyjcie do sklepu baltic wood. Moja mama ma już od jakiegoś czasu drewniana i chwali ją sobie bardzo.

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep