Można by zakończyć ten wpis odpowiadając po prostu, że chodzi o panele Alloc. I nie piszę tego bo współpracuję z nimi (oczywiście nie dostąpiłem tego zaszczytu :( ), ale dlatego że miałem możliwość kilkakrotnie je układać, a nawet z nich korzystać.

Testując odpadki (odcinki, które zostały nam przy układaniu), mówię z całą powagą, że bardzo ciężko jest w jakikolwiek sposób je uszkodzić.

Test – rysowanie śrubokrętem o panel Alloc

panele Alloc rysowane śrubokrętemNajpierw próbowałem potraktować panele laminowane Alloc śrubokrętem, ale pomimo użycia dużej siły, na panelu nie było ani śladu. To coś ma taką jakby powłokę, która jest nie tyle twarda, co jakby elastyczno – twarda. Ciężko to opisać językiem potocznym, ale inżynierowie z fabryki tych paneli naprawdę się postarali.

Klasa ścieralności paneli AC6

To kolejny argument twardości i solidności tych paneli. Alloc jako jedna z nielicznych marek ma panele w tej klasie ścieralności. W marketach budowlanych na próżno szukać paneli tego typu. Znajdziemy tam AC3, AC4, AC5 (te ostatnie naprawdę rzadko), ale AC6 raczej nie ma, przynajmniej na obecną chwilę.

Gdzie zastosować AC6?

Na pewno ten panel laminowany sprawdzi się w każdym rodzaju jeśli chodzi o budynki użyteczności publicznej. Czy będzie to bank, Urząd Gminy, Urząd Miasta, czy jakiś sklep, etc, jednak z całą pewnością warto zastosować je także w domu w pomieszczeniach z nieco większym natężeniem ruchu lub tych, które mogą być narażone na ścieranie.

Mój przyjaciel jeździ na wózku inwalidzkim, więc w obawie o porysowanie podłogi, zastosował tę klasę ścieralności i po roku na podłodze nie ma ani śladu.

Jeśli masz w domu zwierzęta takie jak psa czy kota (a te ostatnie lubią drapać różne rzeczy), to warto przemyśleć decyzję o wdrożeniu Alloc z klasą ścieralności AC6.

Przeczytaj także artykuł:  Jak układać panele podłogowe - wzdłuż czy wszerz?

A jeżeli chcesz poznać prezentacje paneli laminowanych Alloc (dodatkowo wiele z nich jest w promocji), to polecam sprawdzić tutaj.

Sprawdzony sklep, miła obsługa i szybki transport.

W razie jakichkolwiek pytań o Alloc lub o klasę ścieralności, pisz w komentarzu.

sklep z podłogami

Jeden komentarz.

  1. ewka pisze:

    deska laminowana też jets odporna na ścieranie. Moim zdaniem panele szybko sie wykańczają, nie miałam paneli tej firmy,a le z doświadczenia wiem, że panel nie jest az tak wytrzymały. Moja babcia ma podłogę przedwieczną dosłownie i ma deski, troche juz się zniszczyła,a el da się ją odnowić. To jest dowód na to, ze deski sa bardzo wytrzymałe.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep