podłoga z kamienia Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że podłoga z kamienia to raczej dedykacja dla łazienki, natomiast podłoga drewniana, to na pewno pokój i salon. Jednak w obecnych czasach wiele się pozmieniało, także przeznaczenie poszczególnych materiałów na podłogi w poszczególnych miejscach.

Nikogo już nie dziwi drewniana podłoga w łazience ani kamień w salonie. Skoro wszystko jest takie liberalne, to jakie są plusy i minusy poszczególnych podłóg.

Cena podłóg

Cena nie ma tu żadnego znaczenia. Podłogi z kamienia, jak i podłogi drewniane mogą być zarówno bardzo drogie, jak i relatywnie niedrogie. W przypadku podłóg kamiennych, musimy pamiętać że na przykład marmury mogą być bardzo drogie, zaś piaskowce odpowiednio szlifowane, mogą być ich tańszą alternatywą. Do tego wiele sztucznych imitacji marmuru czy trawertynu – rynek jest naprawdę bogaty.

Eksploatacja podłóg

podłoga z drewnaZ jednej strony o podłogi z drewna trzeba „bardziej” dbać, ponieważ są wrażliwe na wilgoć czy zarysowania. Z drugiej strony łatwiej je cyklinować (czyli całkowite odnowienie od zarysowań). W przypadku uszkodzenia, można taniej wymienić elementy podłogi drewnianej niż kamiennej.

Czy są ciepłe czy zimne? Obecnie nie ma to znaczenia, ponieważ zarówno kamienne, jak i drewniane podłogi mogą być ogrzewane.

Podłoga z kamienia czy podłoga z drewna?

Ostateczne podsumowanie mówi: i jedna i druga podłoga jest ciekawym rozwiązaniem. To naprawdę kwestia gustu. Z obecna technologią i możliwościami, nie ma najmniejszych problemów z eksploatacją, czyszczeniem i ogólnym użytkowaniem żadnego z tych rodzai podłóg. Kwestia wyboru, która jak zwykle należy do Ciebie.

 

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Stary parkiet - czy warto wykonywać renowację?

18 komentarzy.

 1. ewka_so pisze:

  No właśnie, kwestia gustu – zastanawiamy się poważnie, deska czy płytki i sama nie wiem…

 2. Marta34 pisze:

  To zależy kto co woli :) Szczerze to drewno w domu jest po prostu, rewelacją. Można chodzić boso, nie trzeba robić ogrzewania podłogowego. Mam drewnianą podłogę nawet w kuchni, i jest naprawdę piękna i sprawuje się świetnie.

  • ewka_so pisze:

   Ha! Też postawiliśmy jednak na drewno :) Jednak wygrała opcja klimatycznego wnętrza. A jakie deski masz, że nawet w kuchni się sprawdzają?

 3. Marta34 pisze:

  My mamy balticwood :) polecam, fajna polska firma. Mam deskę 3warstwową wenge :)

 4. Praca Lublin pisze:

  osobiście wolę podłogę drewnianą, jakaś taka lepsza mi się wydaje – i przede wszystkim nie jest zimna jak w przypadku kamienia.

 5. KaśkaO pisze:

  Też polecam deskę :)

 6. Weronika pisze:

  A gdzie można dostać te deski balticwood??

 7. Marta34 pisze:

  Weronika tutaj sobie zobacz http://balticwood.pl/pol/p/firma-baltic-wood
  najlepiej zadzwoń to Ci powiedzą gdzie możesz dostać w okolicy Twojej:))

 8. Marta34 pisze:

  A jest podłoga drewniana imitująca kamień?:D

  • ewka_so pisze:

   pierwsze słysze o takiej, nigdy nie widziałam, a dużo rozglądałam się po sieci, bo teraz kupowałam jak wcześniej wpsominałam z baltic wood.

 9. Kaśka_L pisze:

  u nas postawiliśmy na drewno. Dokładnie deskę drewnianą. Długo wybieraliśmy firmę, ale w ostateczności zdecydowaliśmy się na balitc wood tylko kolor jeszcze nie wybrany! jakie są dziś w modzie?

 10. DamD1 pisze:

  :) kobiety.. takich cudów nie ma i aż się boje jak mógłby wyglądać.. drewno to piękno samo w sobie, daje przytulny klimat do każdego wnętrza, a jakoś wykonania np wcześniej wspomnianego balticu to już w ogóle bajka.. Szerze polecam drewno ! nie tylko na podłogę ale i drzwi oraz meble

 11. DamianD1 pisze:

  kobiety.. takich cudów nie ma i aż się boje jak mógłby wyglądać.. drewno to piękno samo w sobie, daje przytulny klimat do każdego wnętrza, a jakoś wykonania np wcześniej wspomnianego balticu to już w ogóle bajka.. Szerze polecam drewno ! nie tylko na podłogę ale i drzwi oraz meble

 12. Sulek pisze:

  Zgadzam się drewno to drewno. Podłoga drewniana jest wizytówką każdego wnętrza, współtworzą jego wystrój, kreują wyjątkowy klimat dając poczucie ciepła i komfortu, a dodatkowo są świetnym izolatorem ciepła. Kupowałam podłogi drewniane u tego producenta do dwóch domów, jestem bardzo zadowolona. Ostatnio otworzyli sklep internetowy. Można kupić drewnianą podłogę w dobrej cenie. Sprawdźcie zanim kupicie panele.

 13. malezarcie pisze:

  Witam,
  mam w domu panele laminowane, musieliśly się szybko wyprowadzić z starego mieszkania i wprowadzić do nowego, straszna sprawa, tzn. lepsze niż płytki w całym domu czy gumolit, no ale to plastic, teraz zdejmujemy te panele i beziemy zakładać podłogę drewnianą litą, taką z prawdziwego zdarzenia USUNIĘTE 5 i 6 zdjęcie, podłoga z 6 zdj. jest jeszcze taka dość tradycyjna, ale co myślicie o 5? mój dom to dom rodziny z 3 małych dzieci i psem:))) nie wien czy szaleć czy jednak zrobić coś bardziej tradycyjnego?

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep