W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się cennikowi układania paneli podłogowych. W związku z tym, iż wiele osób zastanawia się nad tym, czy do ułożenia paneli podłogowych wynajmować firmę czy układać samemu, pomożemy także podjąć taką decyzję.

Układanie paneli podłogowych – cennik

Jeśli chodzi o ceny układania paneli podłogowych to są one dość zróżnicowane. W dużej mierze zależą od firmy, która się tym zajmuje. Często zatrudnia się do tego prywatnych fachowców którzy zwykle życzą sobie około 15 złotych za m/2. Firmy wykończeniowo-remontowe stosują trochę wyższe ceny około 25 złotych za m/2, jednak w tym przypadku otrzymujemy rachunek i gwarancję na ułożoną podłogę.

Układać samemu czy wynająć firmę

Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności to nie powinniśmy się brać za układania paneli. Nie jest to trudne, jednak złe ułożenie paneli może spowodować ich trwałe uszkodzenie co za tym idzie trzeba będzie zakupić nowe panele.  Na moim blogu tłumaczyłem już jak układać panele podłogowe. Myślę, że po przeczytaniu tego wpisu i instrukcji, która dołączona jest do takich paneli dacie radę to zrobić.

Na pewno za tym, aby samemu ułożyć podłogę z paneli przemawia oszczędność. Za standardowy pokój około 25m/2 trzeba będzie zapłacić średnio 400/500 złotych jeśli zdecydujemy się na firmę. Nie jest to mała suma. Dlatego warto się w tej kwestii zastanowić.

Najlepszą opcją według mnie jest skorzystanie z oferty układania paneli w sklepie, w którym kupujemy panele. Nie rzadko sklepy takie oferują wysokie rabaty na ułożenie podłogi, dzięki temu mamy szansę zaoszczędzić nawet do 50%.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Jak zabezpieczyć parkiet przed rysowaniem

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep