cena paneli laminowanychW dzisiejszym wpisie postanowiłem poruszyć temat ceny paneli podłogowych. Skłoniło mnie do tego wiele pytań znajomych, którzy zamierzają kupić panele do swojego domu. Na blogu także często otrzymuję zapytania w sprawie doradztwa w kupnie paneli. Z przykrością muszę stwierdzić, że wiele osób w ich wyborze kieruje się ceną i jest to dla nich najważniejsze kryterium.

Ceny dobrych paneli laminowanych

Oczywiście nie chcę tutaj nikogo uświadamiać, że cena oznacza jakość. Nie zawsze tak jest jednak w większości przypadków wyższa cena oznacza też wyższą jakość. Tyczy się to głównie znanych i popularnych marek jak Witex, Pergo, Quick-step czy Balterio.

Ceny wymienionych wyżej paneli, wahają się od około 80 złotych za m/2 do nawet kilkuset złotych. Czy jest dużo? Dla każdego jest to inna cena.

 

Czy warto zapłacić za panele ponad 100 złotych za m/2?

Tutaj wiele osób powie, że to drogo, że taniej kupi się dobre panele  itp rzeczy.

Ja, jako osoba która zna się na temacie paneli laminowanych, nie zgodzę się z takimi ludźmi. W swoim domu mam panele Pergo, które zakupiłem w  pewnym sklepie internetowym za jakieś 120 złotych za m/2. Panele ułożyłem około 5 lat temu. Dzisiaj wyglądają, jakby były ułożone wczoraj. Nie raz spotkały się z wylaną wodą, z upadającym ciężkim przedmiotem czy piachem. Nie ma na nich praktycznie żadnych śladów użytkowania.

Jeśli zapytacie jakiegokolwiek człowieka, który układa panele, z pewnością poleci wam laminowane panele Pergo. Naprawdę warto zainwestować te pieniądze w taką podłogę, ponieważ ominą was problemy wymiany i naprawy paneli w najbliższych kilkudziesięciu latach. Nie bez powodu panele Pergo mają dożywotnią gwarancję, o czym przeczytacie w tym wpisie: Dlaczego warto kupić panele Pergo.

 

Podsumowując…

Kupując droższe panele wymienionych przeze mnie marek, kupujecie podłogę na długie lata. W gratisie dostajecie świetny wygląd i odporność, której pozazdroszczą wam wasi znajomi, jak tylko ją zobaczą. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości bądź uwagi zapraszam do komentowania. Z chęcią przedyskutuję temat, pomogę w wyborze i udzielę cennych rad.

Przeczytaj także artykuł:  Poszukiwania paneli podłogowych w internecie
sklep z podłogami

5 komentarzy.

 1. Jacek W. pisze:

  Też zgadzam się z Panem. Kiedy zacząłem wynajmować mieszkanie w jednym pokoju były panele Quic step. W innym pokoju sam kładłem jakieś tańsze panele. To było 4 lata temu.
  Dzisiaj quick step wyglądają znacznie lepiej (są tu już ponad 5 lat) niż te kładzione 3 lata temu.
  Gdzie Pan kupował panele? Poszukuję sprawdzonego sklepu z panelami.

  • Mati pisze:

   Ja kupowałem swoje panele w sklepie Internetowym http://podlogi24.net/
   Jeśli chcesz to możesz z niego skorzystać. Polecam go swoim znajomym bo mają tam atrakcyjne ceny paneli, duży wybór i dostarczane przez nich produkty nie są uszkodzone, co często zdarza się w supermarketach budowlanych.
   Daj znać i prześlij zdjęcia jak ułożysz panele w pokoju :)

 2. Mirek pisze:

  Mnie do zakupu paneli Pergo za jakieś 140 złotych za metr kwadratowy namówiła żona. Nie byłem do końca przekonany do nich, jednak teraz widzę, że inwestycja się opłaciła. Nie da się ich porównać z innymi, tańszymi ponieważ wyglądają naprawdę świetnie pomimo ciężkich warunków, piachu i brudu w korytarzu.

 3. Ceres pisze:

  Przymierzając się do remontu staram się zgłębić trudną materię, związaną między innymi z panelami laminowanymi.
  Szanowny Autorze, czy prawdą jest informacja, którą przeczytałam na którymś z serwisów, że są one niepraktyczne z następujących powodów: – hałasu wytwarzanego podczas chodzenia,
  – przenikania przez nie ciepła,
  – są niezdrowe z racji użytych do produkcji komponentów
  chemicznych .
  Jestem przygnębiona w/w informacjami, ponieważ zaplanowałam położenie podłogi imitującej żywicę epoksydową. Już wypatrzyłam panele o wysokim połysku, jednolite, a tu „masz babo placek” -:(((
  Byłabym wdzięczna Panu za wypowiedź w sprawie wymienionych zastrzeżeń. Czy są one prawdziwe ?

  • Mati pisze:

   Witaj
   Co do hałasu to nie jest to prawdą. Jeśli pod panelami mamy położone maty wyciszające to nie ma z tym najmniejszego problemu.

   Przenikanie ciepła: pod panelami zwykle robi się wylewkę, która powinna zawierać izolację w postaci styropianu i folii – dzięki temu podłoga nie przepuszcza ciepła.

   Środki chemiczne – wykorzystywane są we wszystkim. Jeśli chodzi o panele laminowane to naprawdę nie ma tutaj powodów do niepokoju, ponieważ dobrej jakości panele jak Pergo, Witex itp nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji podczas ich użytkowania.
   Napisz do mnie maila tutaj: https://opodlogach.pl/napisz-do-mnie

   a odpiszę dokładnie i porozmawiamy na temat paneli jakie Cię interesują.

   Pozdrawiam

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep