Jeszcze nie tak dawno bo około 10 lat temu w supermarketach można było spotkać pierwsze panele podłogowe, które różniły się od dzisiejszych sposobem łączenia. Jak sama nazwa mówi, panele klejone trzeba było kleić na złączach, aby stworzyły one podłogę pływającą. Miało to swoje wady i zalety. Podłogi te były trwałe ale układało się je bardzo długo. Niedługo po tym weszły na rynek panele zatrzaskowe typu klik.

Panele klejone czy zatrzaskowe

Obecnie znaczna większość producentów oferuje swoim klientom laminowane panele zatrzaskowe. Są one znacznie bardziej praktyczne i łatwiejsze w ułożeniu. Początkowo technologia klik miała swoje wady, ponieważ nie była tak trwała jak panele klejone. Z biegiem czasu została  dopracowana na tyle, aby dzisiejsze panele laminowane typu klik wytrzymywały aż kilkadziesiąt lat. Dlatego też można powiedzieć, że technologia ta wyparła całkowicie z rynku panele klejone.

Ludzie sami wybierają laminowane panele na klik, ponieważ:

– są one szybsze, czystsze i łatwiejsze w montażu,

– podłogę można ułożyć samodzielnie,

– podłoga jest gotowa do użytkowania od razu po ułożeniu,

– ewentualna wymiana pojedynczego panelu w przyszłości nie stanowi żadnego problemu,

– podłogę można złożyć i ponownie ułożyć w innym pomieszczeniu bądź mieszkaniu.

Podsumowując: laminowane panele podłogowe typu klik całkowicie wyparły z rynku panele klejone. Według mnie to bardzo dobrze, że tak się stało, ponieważ miałem okazję układać w swoim życiu panele klejone i muszę stwierdzić, że nie należy to do najprzyjemniejszych prac wykończeniowych.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Kilka pytań o panele laminowane

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep