Przedwczoraj chciałem upewnić się z jedną kwestią dotyczącą paneli podłogowych. Wszedłem w Google i wpisałem frazę „czy panele podłogowe”, Google w tym samym momencie podsunął mi kilka dziwnych pytań, które internauci najczęściej wpisują w przeglądarce. A może by tak na nie odpowiedzieć?

Czy panele podłogowe można pomalować?

Na pewno nie jednemu z Was do głowy wpadł pomysł, a raczej pytanie – czy panele podłogowe można pomalować. Otóż nie jest ono wcale absurdalne. Wielu ludzi chciałoby w ten sposób zamaskować niedoskonałości i starają się wykorzystać jakąś farbę czy lakier, ale moim zdaniem to zły pomysł. Nie uzyskamy naturalnego efektu (a panele taki właśnie mają emitować), a dostaniemy „sztuczną” podłogę, którą będziemy chcieli za wszelką cenę zerwać. Nie polecam.

 

Czy panele podłogowe można lakierować?

Lakierowanie w przeciwieństwie do malowania nie zmienia barwy powierzchni, a jedynie nadaje jej połysk. Jednak zadaję sobie pytanie – po co lakierować panele podłogowe? Jaki miałby być tego cel, skoro większość z nich jest już laminowana. Zatem dodatkowe lakierowanie ich to nadproduktywność – niepotrzebna praca.

Czy panele podłogowe są szkodliwe?

Jeśli to firma Lee Xui Dzong z wioski Weng i głównym substytutem był promieniotwórczy PCV, a ich koszt był niemalże jednocyfrowy, to tak – są szkodliwe. Ale całkiem poważnie (firma jak i wioska to wymysł mojej wyobraźni ), panele podłogowe mają niezbędne certyfikaty UE, która przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa, dlatego jeśli kupujesz panele w sprawdzonym źródle (nie na targowisku), to nie ma obawy, panele nie są szkodliwe i nie będą świecić w nocy.

Panele podłogowe ile kupić?

Takie pytanie pojawia się zapewne w momencie w którym stoimy przed zakupem. A zatem – sprawdzamy ile owych paneli jest w paczce, na przykład będzie w niej 2 metry kwadratowe, a nasze pomieszczenie ma 5 x 5 metrów (25 mkw), a zatem warto kupić minimum 13 opakowań, plus jedno rezerwowe. Prosty rachunek – a nawet jeśli zostanie, to będzie to tzw, „wszelki wypadek”, zawsze w razie uszkodzenia możemy wymienić jedną klepkę.

Przeczytaj także artykuł:  Śmierdzący zapach pod podłogą - co zrobić?

Mam nadzieję, że prosto i zwięźle odpowiedziałem na najpopularniejsze pytania o panele podłogowe zadawane Google.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep