Zastanawiasz się nad zakupem podłogi w sklepie internetowym? Czy chodzi o panele laminowane, parkiet drewniany, a może deskę barlinecką? Czy warto wykorzystać do tego internetowy sklep z podłogami? Jakie są plusy i minusy kupowania podłogi przez internet? Sprawdźmy.

Słabe strony zakupów podłóg w sklepie internetowym

Wielu mówi, że kupowanie przez internet ma wielką wadę, ponieważ nie możemy zobaczyć podłogi „na żywo”. To jeden z głupszych argumentów jakie zdaje mi się słyszeć. Przecież podłogi w katalogach (które zamawiamy dopiero przez sklep), też są poza naszym dotykiem, zapachem czy nawet „realnym” wzrokiem. Nie możemy ich zobaczyć na żywo. Mało tego – jak kupujemy podłogę, to widzimy tylko kawałek – próbkę w sklepie i możemy sobie jedynie wyobrażać jak będzie wyglądać ta dana podłoga w naszym domu. Dlatego świadomie i oficjalnie obalam ten argument. Sprawdźmy jakie są plusy.

Plusy kupowania podłogi w sklepie internetowym

Internetowy sklep z podłogami ma to do siebie, że zazwyczaj proponuje nieco niższe ceny za produkty, które są z najwyższej półki, są to czołowi producenci i najlepsze modele. Dlaczego jest taniej? Ponieważ sklep internetowy nie musi ponosić wszystkich tych kosztów z którymi boryka się sklep stacjonarny: koszty lokalowe, sprzątanie, pensje dla pracowników (w sklepie internetowym zazwyczaj wystarczy jeden pracownik).

Mamy znacznie większy wybór produktów, a całość w jednym miejscu – wygodnie i szybko. Chcemy ciemną podłogę, wpisujemy w wyszukiwarce „ciemne” i znajdujemy wszystkie ciemne podłogi dostępne w danym momencie. Chcemy deskę barlinecką, wpisujemy i znajdujemy deskę barlinecką, itd…

Łatwiej o coś zapytać

Jeśli mamy jakieś pytanie związane z danym produktem, wystarczy zadzwonić lub napisać mail, możemy dowiedzieć się każdego szczegółu i nie ma nad nami presji sprzedawcy. To dla wielu duży plus.

Dostawa

W wielu sklepach powyżej pewnej kwoty mamy darmową dostawę kurierem. Jest to wygodna forma, nie wymaga od nas organizowania transportu, nie musimy się zastanawiać, czy aby na pewno zmieścimy całość do samochodu (czy może trzeba będzie poprosić znajomego).

Przeczytaj także artykuł:  Jak układać panele podłogowe względem okna?

Dlatego sami widzicie – w internecie warto kupować.

sklep z podłogami

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep