Zazwyczaj doradzam ludziom kwestie związane z układaniem różnego rodzaju podłóg – od podłóg drewnianych, przez parkiet, po panele laminowane. Dziś jednak będę ODRADZAŁ układanie podłogi, jednak tylko w niektórych sytuacjach (podam także rozwiązanie, które można zastosować w takiej chwili). Będą to dwa przypadki, które najczęściej zdarzają się ludziom, którzy niestety popełnili niżej wymienione błędy. Mam nadzieję, że Ciebie nie będzie to dotyczyło.

Podłogi nie układa się tuż po zrobieniu wylewki

Przyjeżdża miksokret, wylewają półsuchą zaprawę, na następny dzień wydaje nam się, że podłoga już jest twarda, niestety jest to mylne pojęcie. Należy przeczekać przynajmniej 30 dni, dodatkowo stale wentylować pomieszczenie aby nie zbierała się wilgoć. Jeśli położymy podłogę wcześniej, możemy spotkać się z sytuacjami NAWET tak skrajnymi jak zagrzybienie (gdyż wilgoć zostanie poniekąd uwieziona pod podłogą).

Nowa podłoga na krzywą podłogę

Jest to kolejny błąd, który zdarza się popełnić wielu z nas. Gdy mamy w pomieszczeniu drewniane deski, warto wykonać cyklinowanie, czyli zrobienie nowej płaszczyzny, gdyż po latach stare deski mogą się odkształcać, skręcać, wyginać itd.

Dlaczego te dwie sytuacje są najczęstsze? Ponieważ jedna dotyczy układania podłogi na podłożu drewnianym, a druga na betonowym (to najczęściej spotykane podłoża).

Powodzenia

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Panele podłogowe imitacja płytek

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep