podlogi 2015Z trendami tak to już jest, że są przewidywane dużo wcześniej. Te często są kreowane różnego rodzaju wydarzeniami, opiniami sławnych ludzi, naśladownictwem sławnych miejsc. Jednak jak to jest z podłogami. Które podłogi będą modne w 2015 roku i skąd możemy w ogóle się tego domyślać?

które podłogi będą modne?

Z całą pewnością możemy mówić o wzrastającym zainteresowaniu paneli laminowanych. Parkiet i podłogi drewniane, będą raczej schodzić na drugi plan. Są to produkty stosunkowo drogie, natomiast przy nieodpowiednim eksploatowaniu, mogą być problematyczne.

O parkiet trzeba dbać, a ludzie XXI wieku często nie mają na to czasu i sięgają po prostsze i wygodniejsze rozwiązania, a takimi bez wątpienia są panele laminowane.

Podłogi z prawdziwego drewna w 2015 roku

Jeśli już mówimy o prawdziwym drewnie, to popularnością będzie cieszyła się deska barlinecka. Jest to alternatywa dla parkietu drewnianego, ponieważ wykorzystano w niej jakość drewna (to główny materiał) i łatwość układania paneli laminowanych (można je układać na pływająco, a także na klej).

Każdy kto zechce dowiedzieć się jak układać panele lub deskę barlinecką, powinien koniecznie cofnąć się wstecz do poprzednich wpisów na moim blogu, na którym wszystko wyraźnie opisuję.

A co z podłogami kamiennymi?

Te mają swoich zwolenników, jednak podłogi kamienne są nadal czymś bardzo rzadkim w budownictwie jednorodzinnym. Nie są wymagające w eksploatacji i nie są aż tak trudne do ułożenia, ale mogą być znacznie droższe. Jeśli już ktoś będzie decydował się na kamienne podłogi, to raczej w korytarzach i łazienkach, niż w pokojach.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Najczęstsze błędy podczas układania paneli podłogowych

7 komentarzy.

 1. Marta34 pisze:

  Najlepsza zawsze będzie podłoga drewniana. Myślę ze dąb nie ma sobie równych :)

 2. ewka_so pisze:

  Czyli modne będzie to, co zwykle – kamień i drewno ;)

 3. Marta34 pisze:

  Aha my mamy podłoge z balticwood polecam:)

 4. Osobiście uwielbiam podłogi drewniane – kojarzą mi się właśnie z domem. A jeśli mowa o biurowcach, miejscu pracy – to tutaj dobrze wygląda kamień. choć to kwestia gustu

 5. Kaśka_L pisze:

  Czyli bez zmian. To co w 2014. Ufff całe szczęście, że zdecydowaliśmy się na podłogę drewnianą, a nie na dywany! :) ale akurat baltic wood chodzi nam po głowie nie barlinecka.

 6. DamD1 pisze:

  Drewno i kamień chyba nigdy nie przestanie być modne.. To co naturalne i tak dobrze się komponuję w prawie każdym wnętrzu zawsze znajdzie wielu zwolenników. Kwestia jest jeszcze ceny gdyż nie każdego stać np. na wspomnianą wcześnie deskę Baltic Wood ale ci co nie zaoszczędza na pewno będą zadowoleni.

 7. jolanta pisze:

  drewniana podłoga nie ma sobie równych tym bardziej ze teraz sklepy mają w swojej ofercie różne rodzaje drewna i odcienie sama zastanawiam się nad kupnem podłogi podobają mi się te z baltic wood

 • Parkiet panleowy
 • panele
 • Sklep panele
 • Podłogi sklep