Robiłem mały przegląd rynku, zapewne w przeszłości już takie rzeczy robiłem, ale zabijcie mnie – nie pamiętam, poza tym trendy się zmieniają, więc sprawdzę to ponownie i zobaczymy jakie podłogi kupuje się obecnie.

Porozmawiałem także z kilkoma producentami (przedstawicielami), którzy znają rynek nieco lepiej ode mnie i już na początek Was zaskoczę – mam nadzieję.

Najpopularniejsze wzory podłóg

Być może spodziewaliście się czegoś egzotycznego (może jakiś bambus, może drzewa afrykańskie), może czegoś nadzwyczajnego, niespotykanego i dziwnego. A tymczasem wiecie co jest najpopularniejsze? Jasny, satynowy dąb – tradycyjny, bez magicznych wykończeń i wzorów. O właśnie taki:  http://podlogi24.net/uf-915-dab-bialy-satynowy-deska,-panele-perspective4-quick-step-o_l_540.html
Mam na to swoją teorię, ale nie jestem pewien czy jest ona właściwa. Dąb kojarzy się z takim stereotypowym parkietem, ten zaś z trwałością (choć to nie do końca prawda). O ile parkiet dębowy ma wiele minusów i wymaga naprawdę dużo naszej uwagi, o tyle panele laminowane od Quick Stepa (właśnie te z powyższego linka), są naprawdę, ale to naprawdę trwałe – wiecie jaki mam stosunek do paneli laminowanych ;)

Ok, ale zobaczmy co tam jest dalej, przecież nie samym dębem żyje człowiek.
Hm i tutaj się zaskakuję, bo bynajmniej w tym sezonie jest dąb (w najróżniejszych odcieniach), później długo długo nic, następnie zaczynają się różne wzory klonów takie jak choćby ten:  http://podlogi24.net/quick-step-ric-1416-klon-egzotyczny,-panele-rustic-quick-step-o_l_489.html

Wydaje się, że ludzie idą trochę w retro, czyli stonowane kolory klasyczne, naturalne no i cóż więcej mówić – piękne.

Ja jestem bardziej elastyczny i czasem lubię poeksperymentować, ale o gustach się nie dyskutuje. Pozostaje podkreślić klasyka – wolność Tomku w swoim domku.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Jak wybrać panele? 4 proste kroki, które musisz znać, by kupić podłogę

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep