Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędza się bardzo dużo czasu przemieszczając się. Dlatego też podłoga w kuchni narażona jest na ścieranie, liczne uszkodzenia i zabrudzenia. Z tego też względu większość ludzi decyduje się na wykańczanie kuchennych podłóg płytkami gresowymi. Co zatem z osobami, które uwielbiają podłogi laminowane?

Jakie panele do kuchni

Decydując się na panele podłogowe do kuchni nie możemy wybrać jakichkolwiek bądź tych, których wzór nam się najbardziej podoba. Trzeba się tutaj pokierować kilkoma kryteriami technicznymi takimi jak:

– klasa ścieralności (minimum AC3), ogólna jakość

– twardość drewna w panelach drewnianych (najtrwalsze to orzech, dąb, merbau badi, padouka, tali),

– przeznaczeniem producenta (do jakich powierzchni producent przeznacza panele),

– antypoślizgowość paneli,

– odporność na wilgoć.

Wszystkie te informacje znajdują się na opakowaniu paneli więc nie będziemy mieli żadnego problemu z ich znalezieniem. Jeśli wybierzemy panele do kuchni zgodnie z powyższymi kryteriami to będziemy mieli pewność, że nasza podłoga przygotowana jest na długie lata kuchennych przygód.

Jakie firmy oferują panele do kuchni

Wiele firm oferuje panele tworzone specjalnie do kuchni. Najpopularniejszymi są panele marki Pergo, Quick-step, Balterio i Witex. To zdecydowana czołówka zajmująca się produkcją paneli wysokiej klasy i takie panele laminowane najlepiej stosować w pomieszczeniach o dużej częstotliwości ruchu.

Jeśli chcecie przejrzeć oferty paneli laminowanych do kuchni wymienionych producentów to zapraszam was serdecznie na stronę, gdzie znajdziecie bardzo przyjazną wyszukiwarkę paneli: panele do kuchni. Osobiście skorzystałem kilkukrotnie z oferty tego sklepu więc z czystym sumieniem wam go polecam .

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Jak ważna jest marka paneli podłogowych

2 komentarze.

  1. Witam jaka podłoga jest na podanym obrazie?

  2. Zastanawiam się czy takie panele pasowały by mi do wykończenia sauny na zewnątrz oczywiście :) Nadawały by się?

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep