Exquisa to tak zwane kafle laminowane od Quick Stepa. Przyjrzałem się im nieco bardziej i chciałbym się z Wami podzielić opiniami na temat tej ciekawej podłogi.

Ceramika i drewno

Exquisa są proponowane zarówno w formie drewnianych kafelków, jak i płytek ceramicznych. Jeden element jest tworzony w taki sposób, jakby składał się z kilku mniejszych, które łączą się fugą. Niektóre panele tworzą skomplikowane zestawienia, które ciężko byłoby odtworzyć na dużej powierzchni.

Po co w ogóle Exquisa?

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony producenta

Na początku zastanawiałem się po co kupować taką podłogę, ale z czasem zaczynasz rozumieć, że chodzi o czas (układa się duże elementy, które skupiają na sobie kilka małych), wygodę i ergonomię pracy. Dlaczego wygoda? A wyobrażasz sobie dostosowywać te wszystkie małe elementy, a później je fugować? Ktoś kto nie ma wprawy, musiałby się sporo napocić.

Wyobraź sobie na przykład takie ułożenie jak po lewej?

Opinie o panelach Exquisa

Ja osobiście widziałem je na żywo tylko dwa razy i w mieszkaniach u znajomych, natomiast oni są bardzo zadowoleni zarówno z układania, jak i z eksploatowania takiej podłogi. Do tego zasięgnąłem nieco wiedzy z sieci i na forach internetowych, blogach i na Facebooku, Exquisa cieszą się dobrymi opiniami.

Pozostaje mi zatem zachęcić Was do rozważenia zakupu tej podłogi.

Poszukajcie jej na podlogi24.pl – być może traficie na ciekawą ofertę cenową.

sklep z podłogami
Przeczytaj także artykuł:  Porysowana podłoga? Zniszczony Parkiet? Czy to wina psa?

Możliwość komentowania została wyłączona.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep