Konserwacja laminowanych paneli podłogowych jest wymagana praktycznie w każdego typu panelach, jeśli tylko zależy nam na ich ładnym wyglądzie przez jak najdłuższy czas.  Oczywiste jest to, że panele wyższej jakości są bardziej odporne na jakiekolwiek zniszczenia, lecz pomimo tego zdarzają się  na nich plamy lub zarysowania.

Konserwacja laminowanych paneli podłogowych

Panele te posiadają odpowiednią powłokę laminowaną, która chroni je przed bezpośrednimi uszkodzeniami. Pomimo to powinniśmy zadbać o nią poprzez konserwację, aby chroniła ona głębsze warstwy jak najdłużej.

Najlepsza konserwacja paneli podłogowych to regularne sprzątanie ( odkurzanie i zamiatanie) i używanie do tego stosownych detergentów. Pamiętać tu należy o tym, żeby używać środków myjących przeznaczonych do paneli laminowanych. Tutaj przykład: środek czyszczący quick step.

Usuwanie zabrudzeń na panelach

Usuwanie codziennych zabrudzeń na panelach nie jest takie trudne jeśli będziemy znali kilka uniwersalnych metod. Wszelkie zabrudzenia możemy usunąć wilgotną szmatką z dodaniem środka czyszczącego do paneli. Pamiętajmy tutaj o tym, aby nie zostawiać wody na panelach która może powodować jego pęcznienie. Jeśli jednak zdarzy nam się poplamić podłogę czerwonym winem lub pastą do butów?

Plamy z czerwonego wina, piwa czy mleka, łatwo i szybko usuniemy używając do tego wilgotnej ściereczki i płynu do naczyń.

Plamy spowodowane pastą do butów, czekoladą czy też plamy od podeszwy obuwia z łatwością usuniemy używając do tego benzyny ekstrakcyjnej.
Podsumowując: dbanie o zachowanie idealnej powłoki podłogowych paneli laminowanych nie jest takie łatwe. Na szczęście nie wszystkie panele wymagają tak szczegółowej opieki i konserwacji. Marka taka jak PERGO stosowana jest w pomieszczeniach o najcięższych warunkach. Jeśli nie chcemy przejmować się zbytnio zabrudzeniem naszej podłogi to zdecydowanie polecam wam panele laminowane PERGO, których najnowsze kolekcje znajdziecie właśnie tutaj: Panele pergo.

Przeczytaj także artykuł:  Przegląd rynku podłóg laminowanych (wiosna 2013)

A wy w jaki sposób konserwujecie swoje panele w domach?

sklep z podłogami

Jeden komentarz.

  1. Janka pisze:

    Ja też używam własnie środków czyszczących z quick stepa i muszę potwierdzić ich skuteczność. Wspaniale te chronią podłogę i zapobiegają nagromadzaniu się kurzu :)

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep