Witam po krótkiej przerwie. Dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami na temat podłóg, które będą modne w najbliższym roku. Na jakiej podstawie jestem to w stanie oszacować? Głównie na podstawie katalogów firm produkujących podłogi i na podstawie tego co zdarza mi się widzieć u ludzi lub zwyczajnie robić (bo jak wiesz, hobbystycznie się w tym udzielam i zawsze chętnie pomogę w układaniu podłogi).

Te podłogi będą modne w 2015 roku

Drewno, podłogi drewniane, podłogi imitujące drewno. To jest ponad czasowe i wzór drewna prawdopodobnie zawsze będzie na topie. Jedyne co się zmieniło, to kwestie przedstawienia podłóg drewnianych. Wcześniej panele czy parkiety składały się (lub naśladowały) z drobnych klepek. Dziś są to raczej duże deski (żeby nie powiedzieć dechy), które są jakby dużym fragmentem drewna. Im mniej łączeń, tym lepiej.

Tutaj standardowo polecam albo deski parkietowe, np. deska barlinecka, które z jednej strony są naturalnym drewnem, zaś z drugiej są przygotowane pod łączenie niczym panele.

Kolejny, może nawet i mój ulubiony produkt, to panele laminowane. Jeśli nie wiesz czemu je polecam, to sprawdź poprzednie wpisy. Są niezniszczalne i tak łatwe w układaniu, że mój 3 letni synek mógłby już coś ułożyć ;)

Czy podłoga z kamienia będzie modna w 2015 roku?

Z kamieniami bym uważał. Niby są ponadczasowe, ale w niektórych pomieszczeniach mogą być niepraktyczne. O ile panele czy drewno jakoś amortyzują upadek dziecka, to nie chciałbym na przykład żeby moje dziecko upadło na kamienie :/

Natomiast kamienna podłoga fajnie sprawdza się w łazience. Ja akurat wolę minimalistyczny styl, raczej gotycki niż romański ;) Grubo i surowo ciosane płyty, miejscami nawet nie równe, do tego ściany i sufit na rozjaśnienie łazienki w jasnych barwach. Taka łazienka mi się podoba.

Przeczytaj także artykuł:  Witaj Serdecznie na blogu o podłogach

Jaki styl podłóg drewnianych w 2015?

Podłoga z drewnaZ tego co widzę po katalogach, wchodzi chyba więcej jaśniejszych rodzajów drzew, typu lipa czy brzoza, jednak pamiętaj że wszystko tutaj zależy od całego wystroju pomieszczenia, czasem nawet domu.

A Wy co planujecie kupić na 2015 rok?

sklep z podłogami

2 komentarze.

  1. Presja pisze:

    Podłoga ze zdjęcia piękna jak i wnętrze, czy możecie Państwo napisać producenta?

  2. ewka_so pisze:

    Niesamowite wnętrze! już od dawna chciałam przeprowadzić remont, ale marzyła mi się taka pogoda. Chociaż podobają mi się też na stronie sklepu baltic wood. Tam są bardzo fajne odcienie i z tego co moja znajoma mówi to trwałe, bo już jakiś czas je ma.

  • Parkiet panleowy
  • panele
  • Sklep panele
  • Podłogi sklep